• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 21.4.2025Meniny má Ervín
10°Bratislava

Polícia žiada o pomoc pri stotožnení ženy, ktorá okradla dôchodkyňu

  • 17:42 30.03.2018
  • Partizánske
Polícia žiada o pomoc pri stotožnení ženy, ktorá okradla dôchodkyňu

Polícia z Partizánskeho žiada o pomoc pri stotožnení ženy, ktorá minulý týždeň okradla 70-ročnú lekárku v hypermarkete na ul. Gen. Svobodu v Partizánskom. Informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne Elena Antalová.

Podozrivá žena zo zadnej strany pristúpila k nakupujúcej 70-ročnej žene, využila jej chvíľkovú nepozornosť a odcudzila jej kabelku, ktorú mala zavesenú na nákupnom košíku. „Kriminalisti z Partizánskeho z analýzy kamerových záberov zistili, že v čase krádeže sa v blízkosti poškodenej nachádzal aj mladý muž, ktorý ju počas nakupovania sledoval a čakal na vhodnú príležitosť ku krádeži,“ doplnila Antalová.

Poškodená mala v kabelke peňaženku s finančnou hotovosťou, tri platobné karty, ktorých PIN kód mala napísaný na papieriku a uložený v peňaženke, mobilný telefón, kľúče od domu, osobné doklady a doklady od vozidla. „Aj napriek tomu, že si poškodená v krátkom čase zablokovala platobné karty, podozrivé osoby stihli vykonať výber hotovosti. Krádežou peňazí a výbermi z platobnej karty 70-ročnej lekárke z okresu Partizánske spôsobili celkovú škodu viac ako 5800 eur,“ spresnila krajská policajná hovorkyňa.

Podozrivá žena má pravdepodobne od 20 do 30 rokov, je nižšej plnej postavy. Podľa Antalovej mala na sebe v deň krádeže oblečené sivé tepláky, čierny kabát a čierno-biely šál. Na hlave mala sivú čapicu s brmbolcom.

Podozrivý muž vo veku asi do 25 rokov je štíhlej postavy. „Oblečené mal tmavé tepláky a obuté mal tmavé tenisky,“ dodala Antalová.

Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície z Partizánskeho už začal trestné stíhanie vo veci zločinu krádeže v súbehu s prečinom neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku, elektronických peňazí alebo inej platobnej karty. Krajská policajná hovorkyňa žiada občanov, ktorí spoznajú muža a ženu zo záberov bezpečnostných kamier, aby kontaktovali políciu na známom telefónnom čísle 158 alebo na telefónnom čísle 096125 3755.

Zdroj: Info.sk, TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Pásomnica sa najviac vyskytuje v tejto časti Slovenska, varuje parazitologička

Pásomnica sa najviac vyskytuje v tejto časti Slovenska, varuje parazitologička

DNES - 11:53Domáce

Pásomnica líščia sa najviac vyskytuje v štyroch okresoch na Slovensku.

Na Slovensku chcú vzniknúť štyri nové politické strany

Na Slovensku chcú vzniknúť štyri nové politické strany

DNES - 10:50Domáce

Na Slovensku chcú aktuálne vzniknúť štyri nové politické strany. Oznámenie o zbere potrebných podpisov zverejnili na webstránke Ministerstva vnútra SR.

Pellegrini reagoval na úmrtie pápeža: Bol stelesnením pokory a človečenstva

Pellegrini reagoval na úmrtie pápeža: Bol stelesnením pokory a človečenstva

DNES - 10:48Domáce

Prezidentovi bolo cťou stretnúť sa s pápežom dvakrát a počúvať jeho slová.

Polícia obvinila všetkých päť osôb zadržaných počas víkendového zásahu

Polícia obvinila všetkých päť osôb zadržaných počas víkendového zásahu

DNES - 9:47Domáce

Vyšetrovateľ obvinil všetkých päť osôb zadržaných v rámci víkendového policajného zásahu v trnavskej lokalite Farárske.

Etnografka: Prežijú tradície spojené s Veľkonočným pondelkom?

Etnografka: Prežijú tradície spojené s Veľkonočným pondelkom?

DNES - 7:48Domáce

Veľkonočné tradície ako oblievačka či šibačka môžu mať aj dnes význam, ak sa prispôsobia súčasným potrebám spoločnosti.