Čech sa po diaľnici D1 pri Ladcoch rútil rýchlosťou 220 km za hodinu

Maximálnu povolenú rýchlosť prekročil o 90 kilometrov za hodinu.
Trenčianski diaľniční policajti zastavili v nedeľu (29.4.) popoludní na diaľnici D1 pri obci Ladce v Ilavskom okrese automobil Audi R8 jazdiaci rýchlosťou 220 kilometrov za hodinu.
Podľa trenčianskej krajskej policajnej hovorkyne Eleny Antalovej za volantom automobilu sedel 46-ročný vodič z Českej republiky, maximálnu povolenú rýchlosť prekročil o 90 kilometrov za hodinu.
„Vodič mal ako dôvod vysokej rýchlosti policajtom uviesť, že žena mu povedala, aby auto vyskúšal. Policajtov kuriózna výhovorka neobmäkčila a vodičovi uložili blokovú pokutu v maximálnej výške 800 eur. Vodič ju na mieste zaplatil,“ uviedla Antalová.

Šutaj Eštok odmieta, že by zasahoval do nezávislého vyšetrovania ÚIS
Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok odmieta, že by zasahoval do nezávislého vyšetrovania Úradu inšpekčnej služby.

Inšpekcia už nevyšetruje reakciu premiérovej ochranky na atentát ani uniknuté video
Úrad inšpekčnej služby už nevyšetruje reakciu premiérovej ochranky počas atentátu na Roberta Fica z mája minulého roka.

SHMÚ: Skorší nástup tepla znamená aj skorší výskyt búrok, prísť môžu už v utorok
V utorok hrozí výskyt intenzívnych búrok. Upozornil na to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na sociálnej sieti.

Požiar v obci Poša spôsobil škodu 20.000 eur, nikto sa nezranil
Požiar rodinného domu a prístavby v osade v obci Poša v okrese Vranov nad Topľou spôsobil škody predbežne vyčíslené na 20.000 eur.

Polícia vyhlásila pátranie po žene, pomôcť môže verejnosť
Polícia na Kysuciach pátra po 43-ročnej Jane Capekovej Masarikovej z obce Dunajov v okrese Čadca.