• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 23.4.2025Meniny má Vojtech
16°Bratislava

Prezident Andrej Kiska rozdelil svoj plat desiatim rodinám v núdzi

  • 11:13 16.05.2018
  • Bratislava
Prezident Andrej Kiska rozdelil svoj plat desiatim rodinám v núdzi

Desať rodín, ktoré sa ocitli v núdzi, dostali od prezidenta SR Andreja Kisku po 498,20 eura. Rozdelil im svoj marcový plat.

TASR o tom informovala Henrieta Hajtová z tlačového oddelenia kancelárie prezidenta.

Peniaze pomôžu rodine s dievčatkom s vážnym ochorením svalov. Malá pacientka si vyžaduje špeciálnu opateru, rehabilitácie a terapie. „Rodina čaká na rozhodnutie ministerstva zdravotníctva, či ju bude možné liečiť liekom, ktorý dokáže progresiu ochorenia výrazne spomaliť. Dovtedy je dôležité, aby nestratila všetky nadobudnuté pohybové schopnosti. Dievčatko už nechodí,“ priblížila Hajtová situáciu adresátov pomoci.

Prezident pomohol aj vážne chorej matke dvoch školopovinných synov. Žena je dlhodobo PN, na chlapcov je sama, žijú u starých rodičov. Časť platu tiež išla onkologickej pacientke, ktorá sama vychováva malú dcéru navštevujúcu základnú školu.

Prezidentove peniaze pomôžu aj manželom, ktorí trpia zdravotnými problémami a ocitli sa vo finančnej tiesni. „Žena je odkázaná na pohyb mechanickým a elektrickým vozíkom. Pár sa snaží byť čo najviac samostatný, navzájom si pomáhajú udržiavať si zdravotný stav v čo najlepšej kondícii,“ informovala Hajtová.

Adresátom bolo aj ďalších šesť rodín s malými deťmi, ktoré bojujú s nedostatkom financií pre vážne zdravotné problémy jedného, alebo viacerých svojich členov.

Prezident vybral adresátov pomoci na základe návrhov neziskových organizácií, ktoré sa dlhodobo venujú ľuďom v núdzi – Plamienok, Úsmev ako dar, Liga proti rakovine, Dobrý anjel a Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR. Robí tak každý mesiac.

Zdroj: Info.sk, zdroj: TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Pri požiari rodinného domu našli mŕtvu osobu

Pri požiari rodinného domu našli mŕtvu osobu

DNES - 7:15Domáce

Požiar pomáhali uhasiť aj dobrovoľní hasiči.

Búrky po sebe zanechali škody, viaceré pivnice zatopilo

Búrky po sebe zanechali škody, viaceré pivnice zatopilo

VČERA - 20:21Domáce

Hasiči stále pomáhajú odstraňovať škody po záplavách.

Pellegrini: Využime každý deň, aby sme zlepšili životné prostredie okolo nás

Pellegrini: Využime každý deň, aby sme zlepšili životné prostredie okolo nás

VČERA - 19:54Domáce

Každý nesie zodpovednosť za to, akú budúcnosť pripraví nasledujúcim generáciám. Pri príležitosti Dňa Zeme, ktorý pripadá na 22. apríla, to uviedol prezident SR Peter Pellegrini.

Ďalšie škodlivé šperky na trhu: Zistili v nich ťažké kovy

Ďalšie škodlivé šperky na trhu: Zistili v nich ťažké kovy

VČERA - 19:44Domáce

Šperky podľa inšpektorov obsahujú ťažké kovy, ktoré zvyšujú riziko rakoviny.

Premiér: Vláda by mohla požiadať SAV o analýzu vakcín proti ochoreniu COVID-19

Premiér: Vláda by mohla požiadať SAV o analýzu vakcín proti ochoreniu COVID-19

VČERA - 19:09Domáce

Vláda by mohla požiadať Slovenskú akadémiu vied o vypracovanie kvantitatívnej analýzy na prítomnosť DNA a ďalších látok vo vybraných vzorkách vakcín proti ochoreniu COVID-19.