Nové vedecké dôkazy definitívne vyvrátili konšpiračné teórie o Hitlerovi

Nová štúdia vyvrátila rôzne dohady o úmrtí Adolfa Hitlera.
Adolf Hitler s určitosťou zomrel v roku 1945 v Berlíne po užití kyanidu a strelením guľky do hlavy. Potvrdila to skupina francúzskych výskumníkov, ktorí dostali ojedinelý prístup k úlomkom zubov tohto diktátora, ktoré boli uložené v Moskve.
"Zuby sú autentické, neexistujú o tom žiadne pochybnosti. Naša štúdia dokazuje, že Hitler zomrel v roku 1945," povedal profesor Philippe Charlier pre tlačovú agentúru AFP. Ako ďalej dodal:
"Môžeme zastaviť všetky konšpiračné teórie o Hitlerovi. Neutiekol do Argentíny v ponorke, nie je v tajnej základni v Antarktíde ani na odvrátenej strane mesiaca."
Štúdia, ktorú Charlier vypracoval spolu so štyrmi ďalšími výskumníkmi, bola uverejnená vo vedeckom časopise European Journal of Internal Medicine.
Analýza Hitlerových pokazených zubov a početných zubných protéz našla biely zubný kameň a žiadne stopy po vláknach mäsa - diktátor bol vegetarián, povedal Charlier.
V marci a júli 2017 Federálna bezpečnostná služba Ruskej federácie a ruské štátne archívy povolili tímu výskumníkov, aby po prvýkrát od roku 1946 preskúmali kosti Adolfa Hitlera.
Francúzsky tím sa mohol pozrieť na kúsok lebky, pričom na ľavej strane sa nachádzal otvor, ktorý bol pravdepodobne spôsobený prienikom guľky.
Vedci neboli oprávnení odoberať vzorky z tohto fragmentu. Morfológia fragmentu bola v súčasnosti "úplne porovnateľná" s röntgenovými snímkami Hitlerovej lebky, ktoré boli vyhotovené rok pred jeho smrťou, zistil výskum.
Ak táto štúdia potvrdí všeobecne prijatý názor, že Hitler zomrel 30. apríla 1945 v berlínskom bunkri spolu so svojou spoločníčkou Evou Braunovou, taktiež vrhá nové svetlo na presné príčiny smrti, povedal Charlier. Ako dodáva:
"Nevedeli sme, či použil ampulku s kyanidom, aby sa zabil, alebo či to bola strela do hlavy. Pravdepodobne to bolo oboje."
Po skúmaní zubov sa nenašli žiadne stopy prášku, čo naznačuje, že nebol strelený do úst, ale pravdepodobne do krku alebo čela.
Modré nánosy na jeho falošných zuboch môžu naznačovať "chemickú reakciu medzi kyanidom a kovom zo zubných protéz," povedal výskumník.

Žralok nie je tichý zabijak. Zvuky, ktoré vydáva, vás prekvapia
Vedcom sa podarilo zaznamenať špecifický zvuk, ktorý vydávajú žraloky.

Zdravotníci varujú: 24 vírusov, ktoré môžu spustiť ďalšiu pandémiu
Britskí zdravotníci zverejnili zoznam potenciálnych patogénov, ktoré môžu viesť k vzniku ďalšej pandémie. Viaceré z nich sú už v obehu.

Poľskí vedci vyvíjajú robota, ktorý mapuje lesy a zbiera aj kliešte
Medzinárodný vedecký tím, ktorého súčasťou sú odborníci z poľských univerzít, pracuje na vývoji robota určeného na mapovanie lesov.

Tieto bylinky v sebe skrývajú liek na Alzheimerovu chorobu
Dve bylinky môžu skrývať kľúč k liečbe demencie.

Takto sa dá zarobiť 5000 eur za ležanie v posteli
Dobrovoľníci dostanú tisíce eur za 10 dní ležania v špeciálnej posteli.