• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 15.3.2025Meniny má Svetlana
Bratislava

Imrecze: Inicioval som stretnutie s najvyšším predstaviteľom OLAF-u

  • 16:09 11.09.2018
  • Bratislava
Imrecze: Inicioval som stretnutie s najvyšším predstaviteľom OLAF-u

Prezident finančnej správy (FS) SR František Imrecze sa vo veci colných podvodov pri podhodnocovaní hodnoty čínskeho textilu v hodnote približne 300 miliónov eur chce stretnúť s najvyššími predstaviteľmi Európskeho úradu pre boj proti podvodom (OLAF). Imrecze to v utorok oznámil na brífingu.

Inicioval som dnes stretnutie s najvyšším predstaviteľom OLAF-u, kde si chcem zladiť stanoviská OLAF-u z hľadiska metodológie výpočtu dodatočnej hodnoty cla a naše reakcie, ako aj dohodnúť sa na ďalšom postupe v spoločnom dialógu,“ priblížil Imrecze.

Opätovne zdôraznil, že dialóg medzi slovenskou finančnou správou a OLAF-om nie je ukončený. „Nemyslím si, že bude ukončený v horizonte týždňov. Verím, že bude ukončený v horizonte mesiacov. Chcem len povedať, že budem veľmi aktívny v tom, aby dialóg skončil čo najskôr a s čo najlepším výsledkom pre Slovenskú republiku. Naším cieľom je, aby SR nedoplatila žiadne dodatočné clo Európskej komisii (EK). Proces s EK je samostatný proces, ktorý začne až potom, ako bude ukončený dialóg s OLAF-om,“ dodal v utorok Imrecze.

Prezident finančnej správy opäť na brífingu podčiarkol, že EK nevedie voči SR žiadne konanie a ani od nej nevymáha žiadne peniaze. Slovensko však vedie s EÚ diskusiu o probléme tzv. podhodnocovania tovaru dovážaného do EÚ z krajín mimo Európy.

OLAF podľa Imreczeho určil na prelome rokov 2014 a 2015 metodiku, ako stanovovať colnú hodnotu colne rizikového tovaru, akým je textil a obuv z Ázie, najmä z Číny. Na základe tejto metodiky však podľa Imreczeho OLAF vyčíslil štátmi EÚ nevymožené clo aj za predchádzajúce dva roky, keď metodika neplatila. SR takýto postup odmieta. „My nemienime akceptovať to, že by sme mali tento colný dlh zaplatiť, a budeme sa o svoju pravdu biť všetkými možnými nástrojmi,“ zdôraznil 10. septembra Imrecze.

Zdroj: Info.sk, TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Prieskum: Finančné problémy sú druhou najčastejšou príčinou zlého spánku

Prieskum: Finančné problémy sú druhou najčastejšou príčinou zlého spánku

DNES - 8:13Ekonomické

Finančné problémy sú pre viac ako štvrtinu ľudí, ktorí nespávajú dobre, druhou najčastejšou príčinou zlého spánku.

Decathlon sťahuje z predaja nebezpečný výrobok

Decathlon sťahuje z predaja nebezpečný výrobok

VČERA - 21:07Ekonomické

Obchodný reťazec varuje zákazníkov, aby výrobok vrátili v mieste predaja.

Obchodné reťazce sťahujú z trhu mrazený mäsový produkt

Obchodné reťazce sťahujú z trhu mrazený mäsový produkt

VČERA - 20:09Ekonomické

Zo slovenského a českého trhu sťahujú nevyhovujúce mäso.

Zlato rastie na rekordné úrovne, ako investícia má svoje špecifiká

Zlato rastie na rekordné úrovne, ako investícia má svoje špecifiká

VČERA - 15:06Ekonomické

Cenu zlata posúva na aktuálne rekordné úrovne najmä zvýšené geopolitické napätie. V piatok prekonala už hranicu 3000 USD (2770 eur) za uncu (31,1 gramu).

Analytik: Trumpova politika odštartovala prepad akciových trhov

Analytik: Trumpova politika odštartovala prepad akciových trhov

VČERA - 10:07Ekonomické

Americký akciový trh momentálne prechádza korekciou, ktorá sa blíži k úrovni 10 %.