• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 19.4.2025Meniny má Jela
Bratislava

Na moste Lafranconi pribudne ďalší jazdný pruh

  • 17:52 02.08.2013
  • BRATISLAVA
Na moste Lafranconi pribudne ďalší jazdný pruh

Na moste Lafranconi, v mieste súčasného odstavného pruhu, vznikne tretí jazdný pruh. Národná diaľničná spoločnosť začne v nedeľu s prácami na vytvorení tretieho pruhu na diaľnici D2. To má zabezpečiť zvýšenie bezpečnosti a plynulosti dopravy na moste Lafranconi smerom do Petržalky s napojením na diaľnicu D1.

Vznikom tretieho jazdného pruhu vozidlám smerujúcim z Karlovej Vsi sa umožní priame napojenie na diaľnicu D1 bez nutnosti zaraďovania sa a opätovného vyraďovania sa z diaľnice D2 a vozidlá idúce po diaľnici D2 sa budú môcť pripojiť na diaľnicu D1 oveľa skôr.

Zmena organizácie dopravy bude na moste urobená vodorovným značením s doplnením zvislého dopravného značenia na portálových dopravných značkách. Práce na moste sa budú robiť iba vo večerných hodinách. Koniec prác je naplánovaný na sobotu 10. augusta.

Agentúru SITA informoval hovorca NDS Marcel Jánošík.
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Tesla predala vo Francúzsku v 1. kvartáli najmenej áut za štyri roky

Tesla predala vo Francúzsku v 1. kvartáli najmenej áut za štyri roky

9:59 01.04.2025Auto

Predaj áut amerického výrobcu elektrických vozidiel Tesla pokračoval v marci v poklese, už tretí mesiac po sebe, pričom za celý kvartál zaznamenal najnižšiu úroveň za posledné štyri roky.

Ferrari reaguje na Trumpove clá, v USA zvýši ceny

Ferrari reaguje na Trumpove clá, v USA zvýši ceny

10:49 28.03.2025Auto

Taliansky výrobca luxusných športových áut Ferrari plánuje zvýšiť ceny niektorých svojich vozidiel v USA.

Nemeckých spotrebiteľov odrádzajú od kúpy elektromobilov vysoké ceny

Nemeckých spotrebiteľov odrádzajú od kúpy elektromobilov vysoké ceny

12:39 02.03.2025Auto

Vysoké ceny sú hlavným dôvodom, prečo sa nemeckí spotrebitelia zdráhajú prejsť na elektrické vozidlá.

Ak Tesla postaví závod v Indii, bude to podľa Trumpa voči USA neférové

Ak Tesla postaví závod v Indii, bude to podľa Trumpa voči USA neférové

11:12 20.02.2025Auto

Ak spoločnosť Tesla postaví továreň v Indii, aby sa vyhla miestnym clám, bude to voči Spojeným štátom "neférové", vyhlásil americký prezident Donald Trump.

Nissan a Honda ukončili rokovania o fúzii, firmy sa dohodli na inom modeli spolupráce

Nissan a Honda ukončili rokovania o fúzii, firmy sa dohodli na inom modeli spolupráce

9:40 13.02.2025Auto

Japonské automobilky Nissan a Honda ukončili rokovania o fúzii, ktoré viedli od decembra minulého roka. Rozhodnutie potvrdili vo štvrtok obe zúčastnené strany.