Qualcomm tvrdí, že dosiahol v Číne zákaz predaja niektorých iPhonov
- 16:34 10.12.2018
- San Diego/Peking

Apple však na to zareagoval tvrdením, že všetky jeho modely zostávajú na trhu.
Americkému výrobcovi čipov Qualcomm sa podľa vlastných slov v patentovom spore s Apple podarilo dosiahnuť v Číne predbežný zákaz predaja niektorých modelov iPhonu. Apple však na to zareagoval tvrdením, že všetky jeho modely zostávajú na trhu. "Vyčerpáme všetky naše právne možnosti pred súdmi," uviedol pre CNBC Apple.
Qualcomm predtým vyhlásil, že súd v meste Fu-čou uznal porušenie jeho patentov koncernom Apple. Preto zakázal predaj iPhonov 6S, 7, 8 a ich väčších verzií rovnako ako iPhonu X.
Qualcomm podal žaloby na Apple na súdoch vo viacerých krajinách a požaduje zastavenie predaja iPhonov. Naopak, Apple žaluje Qualcomm za to, že požaduje neprimerane vysoké licenčné poplatky za využívanie svojich patentov.

Zo slovenského a českého trhu sťahujú viaceré nebezpečné potraviny
Obchodné reťazce žiadajú zákazníkov, aby tieto produkty nekonzumovali.

Sú jazdené elektromobily spoľahlivé? Testy ukázali skutočnú degradáciu batérie
Batérie jazdených elektrických áut si držia výkonnosť aj po rokoch.

Prieskum: Finančné problémy sú druhou najčastejšou príčinou zlého spánku
Finančné problémy sú pre viac ako štvrtinu ľudí, ktorí nespávajú dobre, druhou najčastejšou príčinou zlého spánku.

Decathlon sťahuje z predaja nebezpečný výrobok
Obchodný reťazec varuje zákazníkov, aby výrobok vrátili v mieste predaja.

Obchodné reťazce sťahujú z trhu mrazený mäsový produkt
Zo slovenského a českého trhu sťahujú nevyhovujúce mäso.