• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 30.4.2025Meniny má Anastázia
26°Bratislava

SAD Žilina rozšírila napojenie kysuckej Oščadnice na vlakovú dopravu

  • 17:44 15.12.2018
  • Žilina
SAD Žilina rozšírila napojenie kysuckej Oščadnice na vlakovú dopravu

Zmeny v rozšírení garantovaných spojov napojenia kysuckej obce Oščadnica na vlakovú dopravu do Žiliny považuje Slovenská autobusová doprava (SAD), a. s., Žilina za najdôležitejšie v rámci decembrovej úpravy cestovných poriadkov.

Podľa hovorkyne SAD Žilina Ivany Strelcovej ponúkli minulý rok v rámci pilotného projektu cestujúcim v Bystrickej doline riešenie zlej dopravnej situácie na trase Čadca – Žilina napojením priamych spojov na železničnú dopravu. „Toto spojenie prinieslo zrýchlenie cestovania a aj lepšiu cenovú ponuku pre cestujúcich s prestupom v Krásne nad Kysucou. Aj spojenie z Oščadnice je napojené na stanicu v meste Krásno nad Kysucou, ktorá sa stáva veľmi zaujímavým prestupným uzlom z autobusu na vlak,“ podotkla hovorkyňa SAD Žilina.

Po napojení Oščadnice môžeme povedať, že v rámci kysuckého regiónu máme veľmi dobrú ponuku prestupov na vlak, ktoré dokážu prekonať nepriaznivú dopravnú situáciu na cestách. Určite treba spomenúť aj nové napojenie na železničnú stanicu v Turzovke. Mesto vybudovalo nové prestupné miesto a autobusy zachádzajú priamo k železničnej stanici, kde cestujúci majú možnosť prestúpiť na vlak,“ doplnila Strelcová.

Pripomenula, že v minulosti mala priame napojenie na vlak napríklad aj obec Ochodnica. „Naša spoločnosť pracuje na tom, aby prestup na vlak bol garantovaný a aj v prípade meškania vlaku autobus čakal na cestujúcich. Na garantované prestupy medzi železničnou a autobusovou dopravou dohliada 24 hodín denne komplexný centrálny dispečing v Žiline,“ uzavrela hovorkyňa SAD Žilina.

Zdroj: Info.sk, TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Ak samospráva nebude chcieť vodnú elektráreň Málinec, Taraba návrh nepredloží

Ak samospráva nebude chcieť vodnú elektráreň Málinec, Taraba návrh nepredloží

DNES - 15:29Ekonomické

Ak samospráva nebude chcieť postavenie vodnej elektrárne Málinec v obci Látky, tak minister životného prostredia Tomáš Taraba návrh na výstavbu nepredloží.

Hnutie Slovensko: Vláda neplní sľuby, deficit o pol percenta ročne neznižuje

Hnutie Slovensko: Vláda neplní sľuby, deficit o pol percenta ročne neznižuje

DNES - 15:08Ekonomické

Podľa hnutia Slovensko sa vláde napriek konsolidačným balíčkom nedarí splniť sľub o znižovaní deficitu štátneho rozpočtu.

Opozícia vyzýva vládu, aby nepresúvala financie pre samosprávy na iné projekty

Opozícia vyzýva vládu, aby nepresúvala financie pre samosprávy na iné projekty

DNES - 15:05Ekonomické

Vláda má upustiť od zámeru presunúť financie z eurofondov určené pre samosprávy na iné priority. Vyzvali ju na to opoziční poslanci Veronika Remišová a Michal Šipoš.

Ministerstvo životného prostredia dalo samosprávam Banskobystrického kraja vyše 214 miliónov

Ministerstvo životného prostredia dalo samosprávam Banskobystrického kraja vyše 214 miliónov

DNES - 15:02Ekonomické

Ministerstvo životného prostredia SR rozdalo samosprávam Banskobystrického kraja vyše 214 miliónov eur.

Šimečka: Vláda absolútne nezvláda konsolidáciu, verejný dlh naďalej rastie

Šimečka: Vláda absolútne nezvláda konsolidáciu, verejný dlh naďalej rastie

DNES - 13:55Ekonomické

Uviedol to v stredu na tlačovej konferencii predseda opozičného Progresívneho Slovenska Michal Šimečka.