Pri dopravnej nehode v Rožkovanoch zahynula chodkyňa

Pri tragickej dopravnej nehode, ku ktorej došlo v utorok ráno pri obci Rožkovany v okrese Sabinov, zahynula chodkyňa.
Ako pre TASR uviedla hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová, výzvu na tiesňovú linku prijali o 6.42 h s tým, že pomoc potrebujú dvaja zranení chodci.
„Záchranári, ktorých sme vyslali, ošetrili muža s viacnásobnými poraneniami celého tela, takzvanou polytraumou, a previezli ho pri vedomí do Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove. Žiaľ, staršej žene už záchranári nemohli pomôcť a lekár musel konštatovať smrť,“ povedala Krčová.
Na mieste zasahovali aj policajti a štyria hasiči z Lipian s jedným kusom techniky.

Detské organizácie apelujú na prezidenta, aby nepodpísal novelu o neziskovkách
Viaceré detské, mládežnícke a študentské organizácie apelujú na prezidenta SR Petra Pellegriniho, aby nepodpísal novelu zákona o neziskových organizáciách a vrátil ju Národnej rade SR na prepracovanie.

SHMÚ varuje: V týchto okresoch hrozí povodeň a silný vietor
V troch okresoch platia hydrologické výstrahy.

Polícia pátra po nezvestnom Samuelovi
Do pátrania po chlapcovi boli okrem polície zapojení aj dobrovoľníci.

Video: Takto by ste sa mali zachovať v prípade ozbrojeného útoku
Polícia zverejnila inštruktážne video pre prípad ozbrojeného útoku.

Krajčí: Šutaj Eštok sa musí rozhodnúť, či bude rešpektovať rozhodnutie prezidenta
Matúš Šutaj Eštok sa musí rozhodnúť, či bude rešpektovať rozhodnutie bývalého predsedu Hlasu-SD a súčasného prezidenta Pellegriniho, alebo chce byť aj naďalej hlavným propagátorom hoaxov predsedu vlády Roberta Fica.