Štefanec: Stretnutie premiéra s farmármi by sa neuskutočnilo bez tlaku EÚ
- 12:44 20.02.2019
- Bratislava

Stretnutie sa koná až po urgenciách zo strany Európskeho parlamentu a po tom, čo sú farmári opäť v uliciach Bratislavy.
Stretnutie premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD) s farmármi by sa podľa europoslanca Ivana Štefanca (KDH) neuskutočnilo bez tlaku zo strany Európskej únie (EÚ) a Európskeho parlamentu. Zároveň skonštatoval, že premiér aj vláda mali dostatok času na to, aby sa problémami poľnohospodárov zaoberali.
Na situáciu v slovenskom poľnohospodárstve podľa Štefanca upozorňovali predsedu vlády samotní farmári aj europarlament minimálne rok. „Včera sme navyše doručili Európskej komisii podania o podozrení z podvodov s európskymi agrodotáciami,“ podotkol europoslanec.
Skutočnosť, že sa stretnutie koná až po urgenciách zo strany Európskeho parlamentu a po tom, čo sú farmári opäť v uliciach Bratislavy, je podľa neho dôkazom, že vláda koná len pod tlakom.
Premiér v utorok (19. 2.) pozval zástupcov nespokojných farmárov z celého Slovenska, ktorí prišli na niekoľkodňový protest do Bratislavy, na stredajšie rokovanie vlády. Povedal to novinárom počas pracovnej cesty v Jeruzaleme.

Ruský plynárenský koncern Gazprom vykázal podľa ruských štandardov vlani stratu
Ruský plynárenský koncern Gazprom vykázal za minulý rok podľa ruských účtovných štandardov čistú stratu takmer 13 miliárd USD.

Audi zruší do piatich rokov v Nemecku 7500 pracovných miest
Nemecký výrobca luxusných áut Audi oznámil, že do piatich rokov zruší na domácom trhu 7500 pracovných miest.

Richard Raši vytýka Majerskému rozdeľovanie dotácií a čerpanie eurofondov
Minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Richard Raši vytýka predsedovi Prešovského samosprávneho kraja a KDH Milanovi Majerskému nespravodlivé rozdeľovanie dotácií kraja.

Zdanením najbohatších získa EÚ miliardy na obranu, tvrdí daňové observatórium
Daňové observatórium EÚ zverejnilo odhady, podľa ktorých minimálna daň vo výške dvoch percent pre najbohatších by mohla v rámci EÚ vygenerovať 67 miliárd eur na financovanie obrany a reindustrializácie.

Ministerstvo financií varuje pred falošnou stránkou, snaží sa získať údaje a peniaze občanov
Ministerstvo financií SR varuje pred falošnou internetovou stránkou, ktorá má v užívateľoch vzbudiť dojem, že elektronicky komunikujú s finančnou správou.