• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 17.3.2025Meniny má Lubica
Bratislava

Kažimír: Neskorším nástupom do NBS si chcem vytvoriť odstup

  • 17:53 27.02.2019
  • Bratislava
Kažimír: Neskorším nástupom do NBS si chcem vytvoriť odstup

Minister financií Peter Kažimír (Smer-SD) chce vo funkcii guvernéra Národnej banky Slovenska (NBS) pokračovať v modernizácii tejto inštitúcie a pripraviť NBS na nástup nových technológií a digitalizácie.

Ministra vymenuje prezident SR Andrej Kiska do funkcie guvernéra NBS od 1. júna. Kažimír zatiaľ nespresnil, kedy skončí pôsobenie v kresle ministra financií.

Mojou ambíciou je pokračovať v modernizácii Národnej banky Slovenska a etablovať ju ako inštitúciu schopnú proaktívne na tieto výzvy odpovedať. Reagovať z pohľadu regulácie, analytických kapacít a zvyšovania finančnej gramotnosti,“ povedal Kažimír.

Budúci guvernér upozornil na previazanosť NBS a Európskej centrálnej banky (ECB) vo vnútri eurozóny. „Našou spoločnou úlohou je zabezpečovať stabilitu cenovú, ale aj stabilitu a zdravie samotného bankového sektora,“ pokračoval Kažimír, podľa ktorého je tiež treba skvalitniť podiel NBS na výskume menovej politiky ECB a naše aktívne zapájanie sa do strategického plánovania.

Minister financií začne svoje pôsobenie na novom poste až od leta. „O neskorší nástup som požiadal pána prezidenta z viacerých dôvodov. Chcem si vytvoriť odstup a po 12 intenzívnych rokoch vo verejných financiách chcem čas do nástupu využiť na prípravu na novú pozíciu a výzvy s tým spojené,“ dodal Kažimír. NBS bude až do nástupu nového šéfa viesť doterajší guvernérom NBS Jozef Makúch.

Zdroj: Info.sk, TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
J. D. Vance: Riešenie budúcnosti TikToku v USA sa nájde do začiatku apríla

J. D. Vance: Riešenie budúcnosti TikToku v USA sa nájde do začiatku apríla

VČERA - 12:37Ekonomické

Principiálne riešenie budúcnosti TikToku v USA bude na stole do začiatku apríla, očakáva americký viceprezident J. D. Vance.

Trumpova obchodná vojna ženie ceny zlata na rekordné úrovne

Trumpova obchodná vojna ženie ceny zlata na rekordné úrovne

VČERA - 11:15Ekonomické

Cena zlata na konci minulého týždňa prvýkrát prekročila hranicu 3000 USD (2755,07 eura) za uncu.

Starmer: Spojenci Ukrajiny zvýšia ekonomický tlak na Rusko

Starmer: Spojenci Ukrajiny zvýšia ekonomický tlak na Rusko

VČERA - 6:20Ekonomické

Spojenci Ukrajiny sa dohodli na tom, že zvýšia ekonomický tlak na Rusko. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Bloomberg.

Zo slovenského a českého trhu sťahujú viaceré nebezpečné potraviny

Zo slovenského a českého trhu sťahujú viaceré nebezpečné potraviny

19:00 15.03.2025Ekonomické

Obchodné reťazce žiadajú zákazníkov, aby tieto produkty nekonzumovali.

Sú jazdené elektromobily spoľahlivé? Testy ukázali skutočnú degradáciu batérie

Sú jazdené elektromobily spoľahlivé? Testy ukázali skutočnú degradáciu batérie

12:31 15.03.2025Ekonomické

Batérie jazdených elektrických áut si držia výkonnosť aj po rokoch.