Prieskum pre TV Markíza posiela do prezidentského paláca Z. Čaputovú

Slovenská republika by mohla mať nasledujúcich päť rokov v prezidentskom kresle ženu.
Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky agentúry Focus pre televíziu Markíza, podľa ktorého v sobotňajších voľbách zvíťazila so ziskom 55,2 percenta hlasov Zuzana Čaputová. Jej súper Maroš Šefčovič získal 44,8 percenta hlasov.
V prvom kole prezidentských volieb 16. marca zvíťazila Zuzana Čaputová so ziskom 40,57 percenta hlasov a na druhom mieste skončil Maroš Šefčovič, ktorého by volilo 18,66 percenta voličov.
V sobotnom druhom kole prezidentských volieb mohlo voliť viac ako 4,45 milióna občanov žijúcich doma i v zahraničí. Prezidenta SR si voliči vyberajú na funkčné obdobie piatich rokov. Nová hlava štátu sa ujme funkcie 15. júna.

Primátor Bratislavy ocenil sedem osobností, medzi nimi i Z. Kronerovú
V Divadle P. O. Hviezdoslava udelil primátor Bratislavy Matúš Vallo vo štvrtok večer Cenu primátora Bratislavy 2025.

Prezident: Štát by mal preniesť niektoré právomoci zo štátnej i na obecnú políciu
Štát by mal podľa prezidenta SR Petra Pellegriniho preniesť niektoré právomoci zo štátnej aj na mestskú a obecnú políciu.

Vo viacerých mestách na Slovensku sa vo štvrtok večer konajú protesty
Vo viacerých mestách na Slovensku i v zahraničí sa vo štvrtok večer konajú protestné zhromaždenia Slovensko je Európa.

Rada prokurátorov SR vyzýva kompetentných na riešenie útokov na prokurátorov
Rada prokurátorov Slovenskej republiky dlhodobo vníma ako vážny problém útoky na integritu prokurátorov pri výkone prokurátorských činností.

Požiar bytu zrejme vznikol pri nabíjaní elektrokolobežky
V prípade štvrtkového požiaru bytu na Kalinovskej ulici v Košiciach začala polícia trestné stíhanie vo veci prečinu všeobecného ohrozenia z nedbanlivosti.