• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 12.4.2025Meniny má Estera
17°Bratislava

Ford Escort je späť! Má to však háčik

  • 13:48 06.04.2019
  • Bratislava
Ford Escort je späť! Má to však háčik

Nový Escort bude predávaný spolu s najnovším Focusom, ale iba v jednej krajine.

Ford Escort má dlhú európsku históriu, ktorá sa datuje už od roku 1968. K dispozícii bolo hneď niekoľko zaujímavých sériových verzií, no veľkú slávu zožal aj vďaka účasti na rôznych šampionátoch rely. Ford Escort opustil Európu v roku 2004, teraz však došlo k jeho znovuzrodeniu v ďalekej Číne.

Nový Ford Escort sa bude v Číne predávať popri nedávno predstavenej štvrtej generácii modelu Focus, s ktorým zdieľa aj platformu. Interiér je v porovnaní s technikou o niečo jednoduchší. Materiály prispôsobili nízkej cene vozidla, avšak nebudú chýbať všetky štandardné „hračky“ v podobe 8-palcového dotykového displeja, parkovacej kamery, automatických stieračov, elektrických sedadiel alebo bezkľúčového vstupu. Bohatá má byť aj štandardná bezpečnostná vybava, za ktorú si od čínskej divízie NCAP-u vyslúžil päťhviezdičkové hodnotenie.

O pohon sa postarajú známe benzínové jednotky 1.0 a 1.5 EcoBoost. Tie budú môcť zákazníci kombinovať s manuálnou alebo automatickou prevodovkou.

Zdroj: Autoviny.sk

Zdroj: Autoviny.sk, Peter Orosz, Foto: Ford
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Tesla predala vo Francúzsku v 1. kvartáli najmenej áut za štyri roky

Tesla predala vo Francúzsku v 1. kvartáli najmenej áut za štyri roky

9:59 01.04.2025Auto

Predaj áut amerického výrobcu elektrických vozidiel Tesla pokračoval v marci v poklese, už tretí mesiac po sebe, pričom za celý kvartál zaznamenal najnižšiu úroveň za posledné štyri roky.

Ferrari reaguje na Trumpove clá, v USA zvýši ceny

Ferrari reaguje na Trumpove clá, v USA zvýši ceny

10:49 28.03.2025Auto

Taliansky výrobca luxusných športových áut Ferrari plánuje zvýšiť ceny niektorých svojich vozidiel v USA.

Nemeckých spotrebiteľov odrádzajú od kúpy elektromobilov vysoké ceny

Nemeckých spotrebiteľov odrádzajú od kúpy elektromobilov vysoké ceny

12:39 02.03.2025Auto

Vysoké ceny sú hlavným dôvodom, prečo sa nemeckí spotrebitelia zdráhajú prejsť na elektrické vozidlá.

Ak Tesla postaví závod v Indii, bude to podľa Trumpa voči USA neférové

Ak Tesla postaví závod v Indii, bude to podľa Trumpa voči USA neférové

11:12 20.02.2025Auto

Ak spoločnosť Tesla postaví továreň v Indii, aby sa vyhla miestnym clám, bude to voči Spojeným štátom "neférové", vyhlásil americký prezident Donald Trump.

Nissan a Honda ukončili rokovania o fúzii, firmy sa dohodli na inom modeli spolupráce

Nissan a Honda ukončili rokovania o fúzii, firmy sa dohodli na inom modeli spolupráce

9:40 13.02.2025Auto

Japonské automobilky Nissan a Honda ukončili rokovania o fúzii, ktoré viedli od decembra minulého roka. Rozhodnutie potvrdili vo štvrtok obe zúčastnené strany.