19°Bratislava

Slovenský Bolt vybojoval na Svetových hrách tretie zlato

• 15:20 11.08.2013
  • TURÍN

Atletická časť Svetových hier veteránov v Turíne má svojho fenoména - Bolta veterána. Stal sa ním v kategórii M65 Banskobystričan Vladimír Výbošťok.

Po víťazstvách v behu na 100 metrov a v skoku do diaľky získal v sobotu pre Slovensko už tretie zlato - tentoraz v šprinte na 200 metrov.

Do sobotňajšieho finále na 200 metrov postúpil 66-ročný Výbošťok s druhým najlepším časom 27,66 sekundy za Francúzom Danielom Debbonairom (27,59.) a pred svojím najväčším súperom zo stovky Američanom Kentonom Brownom (27,70).

Finále dvojstovky sa bežalo v príjemnom počasí, Výbošťok ho vyhral za 26,84 s v miernom protivetre 0,8 m/s. Druhý skončil Francúz Debbonaire o 14 stotín sekundy za Slovákom a tretí dobehol Američan Brown (27,31).

"Som šťastný, že sa mi podarilo doplniť zbierku zlatých medailí o tretiu aj na 200 metrov a bežať v dobrom čase 26,84 s protivetrom. Chcel som dosiahnuť čas pod 27 sekúnd, čo sa mi aj podarilo. Zdolal som aj Američana Browna, takže som rád, lebo bol naozaj dobrý a to hlavne na stovke, kde som len o stotinu vyhral a rozhodoval fotofiniš. Dúfam, že som svojimi výkonmi na Svetových hrách potešil priaznivcov atletiky na Slovensku i doma v Banskej Bystrici,“ uviedol pre agentúru SITA Vladimír Výbosťok po finále dvojstovky v Turíne.

Vladimír Výbošťok je v súčasnosti držiteľom svetového rekordu seniorov nad 65 rokov na stovke časom 12,37 sekundy. V prepočte podľa svetových atletických tabuliek zohľadňujúcich vek šprintéra je to čas na úrovni 10 sekúnd.