• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 18.3.2025Meniny má Eduard
Bratislava

Rezort dopravy očakáva v lete na Slovensku rekordný počet turistov

  • 13:11 21.07.2019
  • Bratislava
Rezort dopravy očakáva v lete na Slovensku rekordný počet turistov

Slovenskému cestovnému ruchu sa darí, návštevnosť nepretržite rastie už štvrtý rok. Aj v tohtoročnom lete by tak na Slovensko mohol prísť rekordný počet turistov, ktorí tu strávia letnú dovolenku.

Očakáva to Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR, podľa ktorého sa Slovensko môže pochváliť turistickými unikátmi, ktoré možno len ťažko nájsť inde vo svete.

Návštevnosť SR podľa hovorkyne rezortu dopravy Karolíny Duckej toto leto pozitívne ovplyvnia novozavedené poukazy na rekreáciu, ktoré môžu využívať domáci dovolenkári. Rovnako pozitívne môže zapôsobiť zvýšenie dotácií pre organizácie v cestovnom ruchu o vyše 730.000 eur na celkovo viac ako 6,4 milióna eur.

SR sa podľa nej aj v tomto roku aktívne prezentovalo na zahraničných veľtrhoch a tiež medzi zahraničnými novinármi venujúcimi sa turizmu. „Cestovnému ruchu sa darí a vzhľadom na aktuálnu situáciu na medzinárodnom trhu cestovného ruchu a trendy, ktoré momentálne určujú spotrebiteľské správanie dovolenkárov, má Slovensko veľmi dobré predpoklady na ďalší rozvoj cestovného ruchu tak, aby pokračoval rast návštevnosti a tiež zvyšovanie prínosov pre národné hospodárstvo,“ skonštatovala Ducká.

Medzi najnavštevovanejšie lokality patria stabilne Bratislava, Poprad a Liptovský Mikuláš ako vstupné brány do Vysokých a Nízkych Tatier a ich okolia. Nič by sa na tom podľa hovorkyne nemalo meniť ani v tohtoročnej letnej sezóne. „Ďalšími často navštevovanými mestami sú Banská Bystrica, Košice, Nitra a Žilina. V neposlednom rade sa medzi top lokality zaraďujú aj kúpeľné mestá, ako Piešťany a Trenčianske Teplice,“ priblížila.

Letnú dovolenku na Slovensku podľa Duckej už tradične volia najčastejšie turisti zo susedných štátov, ako sú Česká republika, Maďarsko a Poľsko, ale aj z Nemecka či Spojených štátov amerických. „Slovensko je atraktívna turistická destinácia, kde možno objaviť jedinečné hrady, jaskyne, termálne pramene, ľudovú architektúru, divokú prírodu. Takéto turistické unikáty možno ťažko nájsť inde vo svete,“ podotkla.

V regiónoch podľa rezortu dopravy čakajú návštevníkov rôzne lákadlá. Spoznávať Oravu je napríklad možné vlakovým expresom, na Liptove sa môžu rodiny zúčastniť na zábavno-vzdelávacom podujatí venovanom Aurelovi Stodolovi a v trenčianskom regióne sa konajú podujatia k výročiu úmrtia M. R. Štefánika.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Ruský plynárenský koncern Gazprom vykázal podľa ruských štandardov vlani stratu

Ruský plynárenský koncern Gazprom vykázal podľa ruských štandardov vlani stratu

VČERA - 19:47Ekonomické

Ruský plynárenský koncern Gazprom vykázal za minulý rok podľa ruských účtovných štandardov čistú stratu takmer 13 miliárd USD.

Audi zruší do piatich rokov v Nemecku 7500 pracovných miest

Audi zruší do piatich rokov v Nemecku 7500 pracovných miest

VČERA - 19:12Ekonomické

Nemecký výrobca luxusných áut Audi oznámil, že do piatich rokov zruší na domácom trhu 7500 pracovných miest.

Richard Raši vytýka Majerskému rozdeľovanie dotácií a čerpanie eurofondov

Richard Raši vytýka Majerskému rozdeľovanie dotácií a čerpanie eurofondov

VČERA - 17:28Ekonomické

Minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Richard Raši vytýka predsedovi Prešovského samosprávneho kraja a KDH Milanovi Majerskému nespravodlivé rozdeľovanie dotácií kraja.

Zdanením najbohatších získa EÚ miliardy na obranu, tvrdí daňové observatórium

Zdanením najbohatších získa EÚ miliardy na obranu, tvrdí daňové observatórium

VČERA - 17:17Ekonomické

Daňové observatórium EÚ zverejnilo odhady, podľa ktorých minimálna daň vo výške dvoch percent pre najbohatších by mohla v rámci EÚ vygenerovať 67 miliárd eur na financovanie obrany a reindustrializácie.

Ministerstvo financií varuje pred falošnou stránkou, snaží sa získať údaje a peniaze občanov

Ministerstvo financií varuje pred falošnou stránkou, snaží sa získať údaje a peniaze občanov

VČERA - 16:27Ekonomické

Ministerstvo financií SR varuje pred falošnou internetovou stránkou, ktorá má v užívateľoch vzbudiť dojem, že elektronicky komunikujú s finančnou správou.