V oblasti Bielych skál v Malej Fatre sa stratil slovenský turista

Slovenský turista sa vo štvrtok popoludní stratil v blízkosti Bielych skál v Malej Fatre.
Pomáhali mu horskí záchranári na základe tiesňového volania turistov, ktorí v lokalite počuli opakované volanie o pomoc.
Záchranári Horskej záchrannej služby (HZS) lokalizovali 30-ročného turistu, ktorý sa nachádzal mimo turisticky vyznačeného chodníka v Sučianskej doline. Muž stratil orientáciu v teréne po tom, čo chcel z lokality Bielych skál zostúpiť neznačeným chodníkom a pomoc si nedokázal privolať, pretože sa mu vybil mobilný telefón.
„Po príchode záchranárov bol dehydrovaný, mierne vyčerpaný, ale po poskytnutí prvej pomoci bol schopný samostatne zostúpiť v sprievode záchranárov do ústia doliny. Odtiaľ už na vlastnú žiadosť pokračoval samostatne,“ informovala HZS na svojej internetovej stránke.

Šutaj Eštok: ÚS odmietol sťažnosť jedného z čurillovcov proti rozhodnutiu NS SR
Ústavný súd SR v pondelok odmietol ústavnú sťažnosť jedného z vyšetrovateľov zo skupiny tzv. čurillovcov proti rozhodnutiu Najvyššieho súdu SR o dovolaní.

Žilinka sa v prípade Bombica zastal postupu Najvyššieho súdu
Z pohľadu prokurátora oddelenia závažnej kriminality Generálnej prokuratúry SR je dôležité, že v prípade obvineného Daniela B. nepodľahol tlaku a postupoval nestranne.

V roku 2024 dopadlo na územie SR približne 330.000 ton saharského prachu
Rok 2024 priniesol rekordný počet dní s možným výskytom saharského prachu nad územím Slovenska, minimálne od roku 2015.

Polícia a NBÚ varujú pred falošnými QR kódmi
Mestská polícia v Bratislave upozorňuje na falošné QR kódy nalepené na parkomatoch PAAS. Vodičov preto vyzýva na opatrnosť.

Obvineného Bombica vzali do väzby
Najvyšší súd SR vzal Daniela B., ktorý je obvinený z extrémistickej trestnej činnosti, do väzby.