Vedci poznajú pravdu o Lochnesskej príšere, toto v jazere mnohí nečakali

Vedcom sa podarilo odhaliť nové fakty mýtickej príšere.
Vedci tvrdia, že bájnou príšerou v jazere Loch Ness by v skutočnosti mohol byť obrí úhor. Vedci z Nového Zélandu vykonali testy v škótskom jazere, kde extrahovali vzorky DNA z vody. Výsledky nepreukázali žiadne záhadné stvorenia, ktoré sa schovávajú hlbinách.
Analýza vzoriek vylúčila prítomnosť veľkých príšer. Profesor Neil Gemmell, genetik z Novozélandskej univerzity v Otagu, ktorý viedol výskum, povedal BBC:
„Ľudia milujú záhady, pomocou vedy sme pridali ďalšiu kapitolu v záhade Loch Ness. V našich sekvenčných údajoch environmentálnej DNA nenachádzame žiadny dôkaz o podobnom stvorení. Je mi to ľúto, ale na základe údajov, ktoré sme získali, si nemyslím, že myšlienka plesiosaura obstojí.”
Gemmell tiež uviedol, že v ich vzorkách sa nepotvrdila ani DNA žraloka ani jesetera. Našli tam však iný druh DNA:
„Je tam veľmi významné množstvo DNA úhora. Úhorov je v Loch Ness hojne, pričom DNA úhorov sa našla takmer na každom mieste, z ktorého sa odoberali vzorky - je ich veľa. Takže - sú to obrovské úhory? Naše údaje neodhaľujú ich veľkosť, ale samotné množstvo materiálu naznačuje, že nemôžeme vylúčiť možnosť, že v Loch Ness môžu žiť obrovské úhory. Preto nemôžeme vylúčiť možnosť, že to, čo ľudia vidia a veria, že je Lochnesská príšera, môže byť obrovský úhor.“
Záhada obrovského neidentifikovaného tvora žijúceho v 226 m hlbokom jazere pretrváva desaťročia a každoročne desiatky ľudí hlásia viac či menej zaujímavé pozorovania. Zdá sa však, že vedci na University of Otago po vykonaní testov celú vec uzavreli. Pri analýze vody našiel tím vo vode aj DNA psov, ovciec, dobytka, jeleňov, králikov, vtákov a ľudí.

Žralok nie je tichý zabijak. Zvuky, ktoré vydáva, vás prekvapia
Vedcom sa podarilo zaznamenať špecifický zvuk, ktorý vydávajú žraloky.

Zdravotníci varujú: 24 vírusov, ktoré môžu spustiť ďalšiu pandémiu
Britskí zdravotníci zverejnili zoznam potenciálnych patogénov, ktoré môžu viesť k vzniku ďalšej pandémie. Viaceré z nich sú už v obehu.

Poľskí vedci vyvíjajú robota, ktorý mapuje lesy a zbiera aj kliešte
Medzinárodný vedecký tím, ktorého súčasťou sú odborníci z poľských univerzít, pracuje na vývoji robota určeného na mapovanie lesov.

Tieto bylinky v sebe skrývajú liek na Alzheimerovu chorobu
Dve bylinky môžu skrývať kľúč k liečbe demencie.

Takto sa dá zarobiť 5000 eur za ležanie v posteli
Dobrovoľníci dostanú tisíce eur za 10 dní ležania v špeciálnej posteli.