Polícia vie, kto nahlásil bombu v dome prezidentky

Polícia na sociálnej sieti informuje o pôvodcovi oznámenia.
Bombu v dome prezidentky SR Zuzany Čaputovej nahlásila psychiatrická pacientka. Na sociálnej sieti to uviedla polícia.
„Môžeme potvrdiť, že dnes anonym nahlásil na linku 158 nástražný výbušný systém doma u prezidentky Zuzany Čaputovej. Polícia prijala bezodklané opatrenia,“ napísala polícia s tým, že vystopovala oznamovateľku. „Ide o psychiatrického pacienta,“ doplnila polícia.
Hovorca prezidentky Martin Strižinec pre TASR uviedol, že hlava štátu je v poriadku. Ulicu v Pezinku, na ktorej býva prezidentka, uzavreli. „Na miesto prišli policajti, pyrotechnici, hasiči aj záchranári,“ potvrdil pre TASR očitý svedok Michal.

SHMÚ: Na takmer celom Slovensku sa zajtra ráno môže vyskytnúť mráz
Na väčšine Slovenska sa v nedeľu (27. 4.) môže vyskytnúť mráz.

Pri nehode motorkára zasahoval aj vrtuľník
K nehode motocykla bez evidenčného čísla došlo v sobotu pri obci Kečovo v okrese Rožňava.

Štátny smútok sa skončil, Slovensko si ním uctilo osobnosť pápeža Františka
V sobotu o 18.00 h sa na Slovensku skončil štátny smútok. Vyhlásila ho vláda SR ako vyjadrenie úcty k osobnosti zosnulého pápeža Františka v deň jeho pohrebu.

Z bytu v Petržalke vypadol 72-ročný muž, zraneniam na mieste podľahol
Z bytu na štvrtom poschodí v bratislavskej Petržalke na Rovniankovej ulici vypadol 72-ročný muž.

M. Šutaj Eštok: Ľudia by mali po vzore pápeža viac myslieť na dialóg ako na boj
Ľudia by mali po vzore pápeža Františka viac myslieť na dialóg ako na boj, pretože je spôsobom, ako možno prežiť najzložitejšie dejinné udalosti.