• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 27.4.2025Meniny má Jaroslav
18°Bratislava

Posun v kauze Jankovská: V prípade zadržaných mobilov bolo začaté trestné stíhanie

  • 14:17 09.10.2019
  • Bratislava
Posun v kauze Jankovská: V prípade zadržaných mobilov bolo začaté trestné stíhanie

V prípade zatiaľ nebola obvinená žiadna konkrétna osoba.

V prípade týkajúceho sa zadržaných mobilov bolo začaté trestné stíhanie pre viaceré trestné činy. Polícia SR o tom informuje na sociálnej sieti. Zároveň bola zriadená pracovná skupina, ktorá sa prípadom zaoberá.

V súvislosti so zadržanými mobilmi riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) dal svojím rozkazom zriadiť pracovnú skupinu, ktorá sa zaoberá vyšetrovaním prípadu. Je zložená z vyšetrovateľa, operatívcov a analytika,“ uviedla polícia s tým, že pracovná skupina má názov Hmla.

Polícia vykonala v auguste zaisťovacie úkony v trestnej veci týkajúcej sa korupčnej trestnej činnosti a zneužívania právomoci verejného činiteľa. NAKA zasahovala v súvislosti so zaistenými správami, ktoré nešpecifikovala.

Mobilný telefón odovzdala polícii už bývalá štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti a sudkyňa Monika Jankovská (Smer-SD), zaisťovacie úkony sa mali týkať aj sudcov okresných a krajských súdov a jedného prokurátora.

Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik tento týždeň nevedel povedať, kedy padne rozhodnutie v prípade sudcov a prokurátora, ktorým mali byť odobraté mobily. „Spis si prokurátorka vyžiadala, preskúma spis a bude na jej rozhodnutí, či sú tam dôvody na vznesenie, alebo nie sú,“ odpovedal novinárom v súvislosti s tým, či budú vznesené obvinenia.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Gazda: Konkláve je už len volebný akt, teraz je priestor na diskusie o pápežovi

Gazda: Konkláve je už len volebný akt, teraz je priestor na diskusie o pápežovi

DNES - 16:36Domáce

Konkláve, teda voľba nového pápeža, by sa mohlo začať 5. mája a nemuselo by trvať dlho.

Michal Šipoš: Prezident aj premiér svojimi krokmi odštartovali predvolebnú kampaň

Michal Šipoš: Prezident aj premiér svojimi krokmi odštartovali predvolebnú kampaň

DNES - 15:56Domáce

Prezident Peter Pellegrini vetovaním niektorých zákonov a premiér Robert Fico svojimi vystúpeniami odštartovali predvolebnú kampaň a chystajú sa na predčasné voľby.

Prezident dosiaľ nepovolil Slovákom službu v ukrajinskej armáde

Prezident dosiaľ nepovolil Slovákom službu v ukrajinskej armáde

DNES - 15:25Domáce

Prezident SR Peter Pellegrini dosiaľ nepovolil službu Slovákov v ukrajinskej armáde.

Danko chce prelomiť veto prezidenta pri tzv. covidových amnestiách

Danko chce prelomiť veto prezidenta pri tzv. covidových amnestiách

DNES - 15:00Domáce

Predseda koaličnej SNS Andrej Danko bude robiť všetko pre to, aby prelomil veto prezidenta Petra Pellegriniho pri tzv. covidových amnestiách.

Rannú dopravnú nehodu neprežil 26-ročný chodec

Rannú dopravnú nehodu neprežil 26-ročný chodec

DNES - 13:26Domáce

Polícia vyšetruje zrážku osobného auta a chodca, ktorá sa stala v nedeľu skoro ráno na hlavnom ťahu medzi obcou Veľká Mača a Sereďou v okrese Galanta.