• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 28.4.2025Meniny má Jarmila
Bratislava

Po rokoch na úteku zadržali muža podozrivého z vraždy celej svojej rodiny

  • 6:14 12.10.2019
  • Paríž/Glasgow
Po rokoch na úteku zadržali muža podozrivého z vraždy celej svojej rodiny

Na letisku v škótskom meste Glasgow v piatok zadržali francúzskeho občana, ktorý je podozrivý, že v roku 2011 zavraždil svoju manželku a svoje štyri deti. Ako s odvolaním sa na nemenované zdroje informovala agentúra AFP, k zadržaniu došlo na základe anonymného udania.

Zadržaný Xavier Dupont de Ligonnes cestoval v piatok z Paríža do Škótska na pas ukradnutý v roku 2014. Keďže mal aj zmenený výzor, jeho identitu sa podarilo potvrdiť na základe odtlačkov prstov odobratých políciou na letisku po prílete do Škótska.

Agentúra AFP spresnila, že spomínané anonymné udanie prišlo príliš neskoro na to, aby francúzska polícia mohla Duponta de Ligonnes zadržať na francúzskom území, ešte pred odletom z Paríža. Francúzski policajti preto prípad odovzdali škótskym kolegom, ktorí podozrivého zadržali po prílete do Glasgowa, pričom už mali z Francúzska k dispozícii „nástroje na identifikáciu“ podozrivého. V krátkom čase sa však ešte uskutoční aj overenie jeho totožnosti za pomoci testov DNA.

Francúzske médiá informovali, že do Glasgowa sa už medzičasom vydal tím francúzskych vyšetrovateľov.

Súčasne s tým francúzska polícia v piatok podnikla bytové prehliadky v meste Limay v departemente Yvelines, kde sa Dupont de Ligonnes zrejme skrýval.

Dupont de Ligonnes, podnikateľ šľachtického pôvodu, je podozrivý z vraždy svojej manželky Agnes a ich štyroch detí: Arthura (21), Thomasa (18), Anne (16) a Benoîta (13), ktorých telá sa našli zakopané pod záhradnou terasou ich domu v západofrancúzskom meste Nantes dňa 21. apríla 2011.

Podľa francúzskej prokuratúry obete boli „metodicky popravené“ dvoma ranami do hlavy vystrelenými z tesnej blízkosti zo zbrane s tlmičom. Páchateľ telá následne hodil do vápna a potom ich zalial do cementu.

V súkromnej cirkevnej strednej škole, ktorú navštevovali jeho dospievajúce deti, Dupont de Ligonnes údajne svojho času oznámil, že ho pracovne vysielajú do Austrálie. Svojim priateľom zasa tvrdil, že je agentom amerických tajných služieb a že bol zaradený do programu na ochranu svedkov.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Muž, ktorý vo Vancouveri vrazil autom do ľudí, má zrejme psychické problémy

Muž, ktorý vo Vancouveri vrazil autom do ľudí, má zrejme psychické problémy

VČERA - 19:21Zahraničné

Polícia v kanadskom meste Vancouver v nedeľu oznámila, že náraz auta do ľudí na tamojšom pouličnom festivale filipínskej kultúry si vyžiadal už najmenej 11 obetí.

Z Grónska sa podľa premiéra nikdy nestane majetok, ktorý by sa dal kúpiť

Z Grónska sa podľa premiéra nikdy nestane majetok, ktorý by sa dal kúpiť

VČERA - 16:43Zahraničné

Z Grónska sa nikdy nestane kus majetku, ktorý by sa dal kúpiť, vyhlásil v nedeľu tamojší premiér Jens-Frederik Nielsen, ktorý je na návšteve Dánska prvýkrát od nástupu do funkcie.

Macron po vražde v mešite: Rasizmus a nenávisť nemajú vo Francúzsku miesto

Macron po vražde v mešite: Rasizmus a nenávisť nemajú vo Francúzsku miesto

VČERA - 16:00Zahraničné

Vo Francúzsku nikdy nebude miesto pre rasizmus a nenávisť, uviedol v nedeľu francúzsky prezident v súvislosti s brutálnym pobodaním moslimského muža v mešite na juhu krajiny.

Telegraph: Zelenskému bolo v rozpore s protokolom udelené miesto v prvom rade

Telegraph: Zelenskému bolo v rozpore s protokolom udelené miesto v prvom rade

VČERA - 15:02Zahraničné

Vatikán porušil svoj protokol, keď Volodymyra Zelenského na pohrebe pápeža Františka usadil do prvého radu spolu s Donaldom Trumpom a Emmanuelom Macronom.

Na hrobe pápeža bola biela ruža, pre Františka mala osobitný význam

Na hrobe pápeža bola biela ruža, pre Františka mala osobitný význam

VČERA - 13:30Zahraničné

Na hrobe pápeža Františka v rímskej Bazilike Panny Márie Väčšej ležala v nedeľu ráno biela ruža, ktorú je vidieť aj na fotografii zverejnenej Vatikánom.