Objavili vírus, ktorý dokáže zabiť všetky druhy rakoviny. Vedci požadujú testy na ľuďoch

Vedcom sa podarilo vytvoriť vírus, ktorý má schopnosť zničiť všetky typy rakoviny.
Rakovina každoročne zabíja milióny ľudí a okrem obetí na životoch zanecháva aj množstvo škôd na rodinách a priateľoch pacientov, ktorým bolo ochorenie diagnostikované. Teraz sa však ukázalo, že by sme mohli byť o krok bližšie k liečbe, ktorá by zabránila tomu, aby ľudia umierali na rakovinu. Austrálska spoločnosť Imugene vyvinula vírus, o ktorom sa zistilo, že zabíja všetky typy rakoviny.
Aj keď použitie vírusu v boji proti chorobe môže vyvolávať skepticizmus, vedci používajú vírusy už roky s dobrými výsledkami. Napríklad modifikovaná forma vírusu herpesu sa používa ako účinná liečba proti niektorým typom rakoviny kože. Kiahne boli vírusovým ochorením z vemien kráv a tvorili základ prvých vakcín proti kiahňam u ľudí.
Vedci teraz používajú vírus kiahní ako základ pre svoju liečbu nazývanú CF33 na liečenie rakoviny. Pokusy na myšiach preukázali zníženie množstva rakovinových buniek a Imugene teraz chce vykonať testy na ľuďoch.
Vírusy majú schopnosť ničiť rakovinu, dôležitá je bezpečnosť
Podľa Daily Telegraph sa bude austrálska spoločnosť zameriavať konkrétne na pacientov s trojnásobne negatívnym karcinómom prsníka, melanómom, rakovinou pľúc, rakovinou močového mechúra, rakovinou žalúdka a čriev.
Americký odborník na rakovinu profesor Yuman Fong uviedol:
„Už od začiatku 20. storočia boli dôkazy o tom, že vírusy môžu zabiť rakovinu, keď boli ľudia očkovaní proti besnote a rakovina u nich zmizla a nastala remisia. Problém bol v tom, že ak by ste vytvorili vírus dostatočne toxický na zničenie rakoviny, nastali by obavy, že by to zabilo aj človeka.“
Profesor Fong sa však domnieva, že jeho vírus bude vhodný na použitie u ľudí a bude najlepším spôsobom, ako zaútočiť na rakovinové nádory. Pacienti dostanú vírus injekčne priamo do nádorov, kde sa rozmnoží, až kým neroztrhne nádor a účinne ho tak zabije.
Aj keď sú nové dôkazy neuveriteľne vzrušujúce, vedci varujú, že je pred nimi ešte dlhá cesta. Riaditeľ Cancer Council Sanchia Aranda uviedol pre Daily Telegraph:
"Keď dôjde k testom na ľuďoch, uvidíme, či imunitný systém posilní obranu proti vírusu a odrazí ho skôr, ako sa dostane k rakovine, alebo či môžu nastať nepríjemné vedľajšie účinky. Rakovinové bunky sú veľmi chytré, sú to skutoční darvinisti, ktorí mutujú, aby prežili, a je pravdepodobné, že sa vyvinú tak, aby sa stali rezistentnými voči vírusu, ako sa teraz stávajú rezistentnými voči chemoterapii a imunoterapii."

Žralok nie je tichý zabijak. Zvuky, ktoré vydáva, vás prekvapia
Vedcom sa podarilo zaznamenať špecifický zvuk, ktorý vydávajú žraloky.

Zdravotníci varujú: 24 vírusov, ktoré môžu spustiť ďalšiu pandémiu
Britskí zdravotníci zverejnili zoznam potenciálnych patogénov, ktoré môžu viesť k vzniku ďalšej pandémie. Viaceré z nich sú už v obehu.

Poľskí vedci vyvíjajú robota, ktorý mapuje lesy a zbiera aj kliešte
Medzinárodný vedecký tím, ktorého súčasťou sú odborníci z poľských univerzít, pracuje na vývoji robota určeného na mapovanie lesov.

Tieto bylinky v sebe skrývajú liek na Alzheimerovu chorobu
Dve bylinky môžu skrývať kľúč k liečbe demencie.

Takto sa dá zarobiť 5000 eur za ležanie v posteli
Dobrovoľníci dostanú tisíce eur za 10 dní ležania v špeciálnej posteli.