Na severe Slovenska sneží, polícia vyzvala motoristov na väčšiu opatrnosť

Diaľnicu D3 v Skalitom (okres Čadca) pokryl v nedeľu podvečer prvý sneh.
Žilinská krajská polícia v tejto súvislosti vyzvala motoristov na zvýšenú opatrnosť. Informuje o tom na svojej stránke na sociálnej sieti.
Všetky diaľničné úseky a rýchlostné cesty na Slovensku sú zjazdné, ich povrch je prevažne vlhký až mokrý. Rovnako sú na tom cesty prvej, druhej a tretej triedy.
„Pre silný dážď je obmedzená dohľadnosť do 100 metrov v lokalitách Čadca, Svrčinovec, Vrútky, Turany, Horelica, Brodno, Nitra, Zálužie a Ludvíkov Dvor,“ upozornila na to Slovenská správa ciest na svojej stránke.
PRVÝ SNEH NA CESTÁCH V ŽILINSKOM KRAJI! Upozorňujeme vodičov na prvý sneh na ceste D3 v Skalitom okr. Čadca a zároveň vyzývame vodičov k zvýšenej opatrnosti!
Posted by Polícia SR - Žilinský kraj on Sunday, November 10, 2019

Detské organizácie apelujú na prezidenta, aby nepodpísal novelu o neziskovkách
Viaceré detské, mládežnícke a študentské organizácie apelujú na prezidenta SR Petra Pellegriniho, aby nepodpísal novelu zákona o neziskových organizáciách a vrátil ju Národnej rade SR na prepracovanie.

SHMÚ varuje: V týchto okresoch hrozí povodeň a silný vietor
V troch okresoch platia hydrologické výstrahy.

Polícia pátra po nezvestnom Samuelovi
Do pátrania po chlapcovi boli okrem polície zapojení aj dobrovoľníci.

Video: Takto by ste sa mali zachovať v prípade ozbrojeného útoku
Polícia zverejnila inštruktážne video pre prípad ozbrojeného útoku.

Krajčí: Šutaj Eštok sa musí rozhodnúť, či bude rešpektovať rozhodnutie prezidenta
Matúš Šutaj Eštok sa musí rozhodnúť, či bude rešpektovať rozhodnutie bývalého predsedu Hlasu-SD a súčasného prezidenta Pellegriniho, alebo chce byť aj naďalej hlavným propagátorom hoaxov predsedu vlády Roberta Fica.