Ako si vyrobiť vlastný antibakteriálny gél z 3 ingrediencií

Už aj Slováci podľahli trendu vykupovania hygienických a ochranných pomôcok, ktorý súvisí so šírením koronavírusu. V prípade, že dôjdu zásoby, antibakteriálny gél si môžete vyrobiť aj sami.
Za nárast záujmu o hygienické pomôcky v podobe mydiel a dezinfekcií v roku 2020 nemôže len chrípková sezóna. Zaslúžil sa o to predovšetkým nový koronavírus s názvom Covid-19, ktorý po Ázii a Severnej Amerike atakuje aj hranice európskych krajín.
Nie je žiadne prekvapenie, že s nárastom počtu chorých na koronavírus súvisia aj odporúčania zdravotníkov a hygienikov v súvislosti s prevenciou pred týmto potenciálne smrteľným ochorením. Medzi základné spôsoby, ako sa mu vyhnúť, patrí nepochybne umývanie rúk.
Okrem mydla zo supermarketov a drogérií začali miznúť aj ďalšie hygienické pomôcky, vrátane antibakteriálnych gélov. Keďže hygienu rúk netreba zanedbať ani kvôli tomu, že nemáte prístup k týmto výrobkom, môžete si dezinfekčný gél pripraviť aj doma. Budete pritom potrebovať len tri suroviny.
Ako si pripraviť vlastný antibakteriálny gél
Na výrobu domáceho antibakteriálneho gélu budete v prvom rade potrebovať roztok s aspoň 60-percentným obsahom alkoholu. Môže to byť napríklad Alpa alebo Lesana.
Zložkou, ktorá zjemní agresívny alkohol, je aloe vera. Môžete použiť napríklad zmes aloe vera z domácej rastliny, ak pestujete liečivý druh, alebo si kúpiť gél s obsahom aloe vera v lekárni.
Poslednou (voliteľnou) zložkou domáceho antibakteriálneho gélu je esenciálny olej. Ten dodá finálnemu výrobku vôňu a príjemnú konzistenciu.
Do nádoby vlejte polovicu polievkovej lyžičky alkoholu, niekoľko kvapiek esenciálneho oleja a polovicu polievkovej lyžičky aloe vera. Všetko spolu zamiešajte a prelejte do dávkovača.
Ako správne používať antibakteriálny gél
Antibakteriálny gél – či už si ho kúpite alebo vyrobíte doma – by ste mali používať tak, že jednu až dve pumpičky aplikujete na dlane a následne ho rozotriete po celom povrchu rúk, podobne, ako keď si umývate ruky. Gél by mal zaschnúť do 30 sekúnd. Po aplikovaní gélu si neumývajte ruky.

Tieto zdravé jedlá škodia zubom
Celkovému zdraviu síce neuškodia, no zubári vás za ne nepochvália.

Máte dostatok hlbokého spánku? Toto sa deje s mozgom pri jeho deficite
Menej hlbokého spánku môže znamenať väčšie riziko vážneho ochorenia.

Lekári varujú: Toto je často prehliadaná príčina rakoviny hrubého čreva u ľudí do 50 rokov
Onkológovia varujú pred potravinou, ktorá môže za nárast počtu prípadov rakoviny hrubého čreva u mladých ľudí.

Lekári upozorňujú na málo známy vitamín. Jeho nedostatok sa vám vypomstí
Lekári radia, ktoré potraviny by ste mali jesť, aby ste si doplnili tento dôležitý vitamín.

Lekár upozorňuje: Neignorujte dlhodobé nadúvanie, v tomto prípade to môže byť znak rakoviny
Všeobecný lekár varuje verejnosť, aby neignorovala pretrvávajúce nadúvanie, ktoré môže byť znakom smrteľnej rakoviny.