Zaznamenali najmladšiu obeť nového koronavírusu
- 6:07 02.04.2020
- New York

Najmladšou obeťou koronavírusu sa pravdepodobne stal novorodenec.
Len 6-týždňový novorodenec zo Spojených štátov sa pravdepodobne stal najmladšou obeťou nového koronavírusu SARS-CoV-2. S odvolaním sa na vyhlásenie guvernéra amerického štátu Connecticut Neda Lamonta o tom v stredu informovala agentúra AFP.
Guvernér na Twitteri uviedol, že novorodenec „bol do nemocnice dovezený v bezvedomí ešte ku koncu minulého týždňa, avšak nepodarilo sa ho oživiť“.
Podľa Lamontových slov testy minulú noc preukázali, že novorodenec „bol nakazený ochorením COVID-19“, ktorého pôvodcom je nový koronavírus.
„Je to zdrvujúce. Predpokladáme, že ide celkovo o jeden z najmladších životov stratených v súvislosti s COVID-19,“ dodal guvernér.
USA sú z hľadiska pandémie momentálne najviac zasiahnutou krajinou na svete. Podľa dostupných informácií evidujú už viac ako 205.000 prípadov nákazy novým koronavírusom. Celkový počet úmrtí počas pandémie prekročil v Spojených štátoch v stredu skoro ráno 4000, čo je viac ako dvojnásobok počtu spred troch dní.

Zelenskyj označil Putinovo prímerie za ďalší pokus o manipuláciu
Putinov návrh z pondelka Zelenskyj označil za ďalší pokus o manipuláciu.

Západní spojenci sa podľa Macrona chystajú zvýšiť tlak na Rusko
Západní spojenci sa chystajú do desiatich dní zvýšiť tlak na Rusko, povedal francúzsky prezident Emmanuel Macron v rozhovore pre týždenník Paris Match.

Španielsko vyhlásilo núdzový stav
Núdzový stav sa bude vzťahovať na regióny, ktoré o to požiadajú.

Trump sa chystá zverejniť zoznam miest, ktoré maria jeho imigračné zákony
Americký prezident Donald Trump sa v rámci „ochrany amerických komunít pred zločinnými cudzincami“ chystá zverejniť zoznam miest, ktoré „maria“ jeho boj proti nelegálnemu prisťahovalectvu.

Výpadok internetových služieb hlási ďalšia európska krajina
Veľký výpadok v dodávkach elektrického prúdu v Španielsku a Portugalsku v pondelok narušil aj internetové služby spoločnosti Orange v Maroku.