Lekárka radí: Toto je najlepší spôsob, ako sa vyhnúť závažným príznakom COVID-19

Znížiť riziko závažných prejavov ochorenia COVID-19 môžete aj sami – stačí, keď preto spravíte pár drobných zmien.
Koronavírus je infekčné ochorenie, ktoré je dôvodom úmrtia viac ako milióna ľudí vo svete, pričom toto číslo stále rastie.
Najzávažnejšie príznaky ochorenia, za aké sa dnes považuje vysoká telesná teplota, ťažkosti s dýchaním až zápal pľúc, sa nemusia prejaviť u každého. Základnou prevenciou, ktorá aj vám pomôže vyhnúť sa im, je okrem preventívnych opatrení (nosenie rúška na verejnosti, dodržiavanie odstupu) aj zdravé a vyvážené stravovanie a pravidelný pohyb.
Podľa bývalej ošetrovateľky Buckinghamského paláca Anny Hemmingovej pacienti, ktorí sú zdraví, majú kondičku a jedia vyváženú stravu, sa častejšie dočkajú len miernych prejavov COVID-19. Samozrejme, netreba vylúčiť možnosť, že aj napriek pevnému zdraviu vás hospitalizujú, no takýto scenár je podľa Hemmingovej menej pravdepodobný.
„So sociálnymi reštrikciami žijeme už dva týždne a o koronavíruse vieme od februára,“ uviedla Hemmingová pre časopis Hello. „Niektorí ľudia sa poľahky dostanú z infekcie, zatiaľ čo iní ani nezistia, že ju mali.“
Lekárka ďalej hovorí, že nemôžete mať istotu o tom, v ktorej skupine obyvateľstva sa po nakazení ocitnete, „ale spozorovali sme, že väčšina z tých, čo sú zdraví a fit, cvičia a jedia vyváženú stravu, sa vylieči rýchlejšie,“ uviedla Hemmingová.
Lekárka zároveň dodáva, že zdravý životný štýl nie je nevyhnutným kritériom, ktoré by vás za každých okolností chránilo pred hospitalizáciou. „Poznám niekoľkých fit, zdravých a športujúcich ľudí, ktorí teraz v nemocnici na pľúcnych ventilátoroch bojujú o prežitie.“
Počas pandémie koronavírusu by ste sa mali držať odporúčaní, ktoré sú typické aj pre bežné dni. Jesť by ste teda mali aspoň 5 porcií ovocia a zeleniny denne a mali by ste pravidelne cvičiť. Stačí, keď 150 minút z týždňa venujete mierne náročnej fyzickej aktivite.

Pozor na tento druh orechov, má prekvapivé spojenie s rakovinou
Zdravé super jedlo vám môže v skutočnosti škodiť.

Bežná súčasť spálne spôsobuje poškodenie mozgu počas spánku
Vedci varujú, že mimoriadne ohrozené sú malé deti.

Kontroverzný výskum z Talianska: Naozaj je kuracie mäso rizikové?
Hoci sa kuracie mäso považuje za zdravšiu alternatívu červeného mäsa, podľa vedcov to s jeho konzumáciou netreba preháňať.

Tieto zdravé jedlá škodia zubom
Celkovému zdraviu síce neuškodia, no zubári vás za ne nepochvália.

Máte dostatok hlbokého spánku? Toto sa deje s mozgom pri jeho deficite
Menej hlbokého spánku môže znamenať väčšie riziko vážneho ochorenia.