ĽSNS: Slováci budú za distribúciu elektriny platiť aj kanadským dôchodcom
- 13:46 31.07.2020
- Bratislava

ĽSNS odmieta odovzdávanie lukratívnych slovenských strategických podnikov cudzím firmám.
Pokiaľ budú Slováci prinútení platiť za základné životné potreby zahraničným firmám a vládam, tak Slovensko nebude nič len nesvojprávnou kolóniou. Uviedla to v piatok ĽSNS v reakcii na zverejnený predaj 49-percentného podielu vo Východoslovenskej energetike (VSE) Holding nemeckému koncernu E.ON.
Slováci budú podľa strany za distribúciu elektriny platiť nemeckým podnikateľom a kanadským dôchodcom, keďže medzi najväčších akcionárov spoločnosti E.ON patrí aj kanadský štátny penzijný systém Canada Pension Plan Investment Board.
Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) vo štvrtok (30. 7.) oznámil, že Slovensko si neuplatní predkupné právo na balík akcií, ktoré v súčasnosti drží spoločnosť RWE, za čo má dostať 35 miliónov eur. Podiel vo VSE a manažérsku kontrolu by tak mala získať spoločnosť E.ON, ktorá už s rovnakým balíkom akcií ovláda Západoslovenskú energetiku (ZSE).
„Zisk spoločnosti Východoslovenská energetika Holding dosiahol pritom za posledných päť rokov až 197 miliónov eur, t. j. v priemere takmer 40 miliónov eur ročne,“ uviedla ĽSNS. „Ľudová strana Naše Slovensko rezolútne odmieta odovzdávanie lukratívnych slovenských strategických podnikov cudzím firmám a obzvlášť cudzím štátom a vládam,“ dodala strana.

Odborníčka:Vylúčenie elektroniky z ciel USA ukazuje na sektorový protekcionizmus
Biely dom vylúčil z okruhu najvyšších ciel elektroniku, na ktorú sa zatiaľ nebudú vzťahovať clá vo výške 145 % pri importe z Číny.

Ak chcete dobre predať auto, vyberajte tieto farby
Na predaj ojazdeného auta vplýva aj jeho farba.

Väčšina kytíc v kvetinárstvach a supermarketoch v EÚ je plná pesticídov
Holanďania sú na celom svete známi pestovaním tulipánov. Patria medzi lídrov v medzinárodnom kvetinárskom sektore, ktorý je čoraz viac pod dohľadom ochranárov pre nadmerné používanie pesticídov na poliach.

Blíži sa veľká zmena, ktorá ohrozí polovicu počítačov na Slovensku
50 % počítačov sa môže stať bezpečnostným rizikom.