• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 23.9.2024Meniny má Zdenka
16°Bratislava

Pod piatimi kruhmi sa bude voliť, Barteková si už vybrala

  • 12:58 05.09.2013
  • BUENOS AIRES
Pod piatimi kruhmi sa bude voliť, Barteková si už vybrala

Olympijské plénum sa od piatka stretáva v Buenos Aires, aby ovplyvnilo vývoj svetového olympizmu na najbližších desať rokov.

V poradí 125. zasadnutie Medzinárodného olympijského výboru v argentínskej metropole, ktoré v miestnom divadle otvoria v piatok večer, bude mať tri vrcholy.

Rozhodne sa o tom, kto nahradí Jacquesa Rogga vo funkcii prezidenta MOV, bude známe dejisko olympijských hier v roku 2020 a do tretice sa bude hlasovať o tom, ktorý šport rozšíri pre tieto hry početnú olympijskú rodinu.

„Favoritmi sú Thomas Bach, Tokio a zápasenie. Prezidentské voľby sa uskutočnia 10. septembra, ale už o tri dni skôr sa v tajnom hlasovaní rozhodne o organizátorovi OH v roku 2020. Ešte predtým sa v dňoch 4. a 5. septembra uskutoční zasadnutie výkonného výboru. Posledné pod vedením Jacquesa Rogga,“ píše vo svojej správe pred začiatkom zasadnutia MOV agentúra AP.

Barteková ide na zasadnutie MOV s jasnými predstavami

Slovenská členka Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Danka Barteková odišla na 125. zasadnutie organizácie do argentínskeho Buenos Aires s jasnými predstavami, komu dá v jednotlivých voľbách svoj hlas. Okrem Bartekovej budú Slovensko zastupovať ako hostia prezident Slovenského olympijského výboru (SOV) František Chmelár, ktorého pozval končiaci šéf MOV Jacques Rogge, a generálny sekretár SOV Jozef Liba.

"Veľmi sa teším, že budem pri tom. Bude to zasadnutie, ktoré zmení smerovanie olympijského hnutia, keďže sa bude voliť aj nový prezident na najbližších osem rokov. Je to smerodajné rozhodnutie. Aj ďalšie dve voľby sú dôležité. Viac sa teším, ako sa bojím. Voľby sú tajné, nikto mi nič nedokáže. Budem sa rozhodovať podľa svojho svedomia a vedomia, čo by mohlo olympijskému hnutiu priniesť najväčší úžitok,“ povedala Danka Barteková.

Bronzová medailistka z olympijských hier 2012 v Londýne dostáva v posledných mesiacoch do mailovej schránky množstvo listov a prezentačných materiálov o jednotlivých kandidátoch i mestách. Oslovujú ju so žiadosťou o podporu ministri športu, ale aj premiéri krajín a rôzne osobnosti. Všetky materiály sa snažila pozorne preštudovať, aby mala po voľbách čisté svedomie, že urobila najlepšie rozhodnutie. Dôležité bolo aj mimoriadne zasadnutie MOV začiatkom júla v Lausanne, kde mala možnosť navštíviť stánky jednotlivých kandidátov.

V Buenos Aires sa ako prvé bude konať hlasovanie o dejisku olympijských hier 2020. O honor olympijského mesta súperi trio Tokio, Madrid a Istanbul. Všetci sú to rešpektovaní kandidáti, ale každý má svoje prednosti aj horšie stránky. "Všetky tri projekty sú podobné v tom, že to bude pre mestá veľká príležitosť ukázať sa svetu. V Tokiu, Madride i Istanbule by usporiadali krásne olympijské hry. Jednotlivé kandidatúry sú však v mnohom odlišné a práve tieto rozdiely sú pre mňa rozhodujúce. Som už rozhodnutá pre jedného kandidáta, ale neprezradím to. Prihliadala som pri výbere ideálneho kandidáta aj na to, že na OH 2020 by som ešte mohla súťažiť. Snažím sa však vcítiť predovšetkým do úlohy reprezentanta športovcov a vybrať to mesto, ktoré bude pre nich najprijateľnejšie a najlepšie,“ tvrdí Danka Barteková, ktorá bude mať v Buenos Aires ešte hovoriť so zástupcami jednotlivých kandidátov. Ako priznáva, lobing je veľmi silný.

V nedeľu 8. septembra sa rozhodne o osude trojice športov, ktoré sa snažia byť súčasťou programu OH 2020. Zápasenie, squash a kombinácia bejzbal, softbal nie sú športy, s ktorými by mala Barteková veľký kontakt. "Dala som si námahu a pozrela si, aké majú postavenie vo svete, kde sú ako populárne. Som rozhodnutá, ktorý šport podporím,“ tvrdí Barteková.

Až na záver 125. zasadnutia MOV príde hlasovanie o novom prezidentovi - nástupcovi Jacquesa Roggeho. Všeobecne sa najväčšie šance dávajú nemeckému viceprezidentovi MOV Thomasovi Bachovi. Jeho vyzývateľmi budú ďalší viceprezident Ng Ser Mian zo Singapuru, riaditeľ finančnej komisie MOV Portoričan Richard Carrion, ukrajinská legenda skoku o žrdi a člen výkonného výboru MOV Sergej Bubka, šéf amatérskeho svetového boxu C. K. Wu z Taiwanu a Švajčiar Denis Oswald, prezident Medzinárodnej veslárskej federácie.

"Poznám kandidátov. Stretli sme sa v júli v Lausanne, mali sme možnosť prehodiť pár slov. Viem, v čom sa zhodujú a v čom sa líšia. Všetci sa snažia, aby olympijské hry ostali podujatím číslo jeden vo svete. Postupne som naberala informácie o jednotlivých kandidátoch. Majú veľa skúseností zo sveta olympizmu a urobili na mňa silný dojem,“ dodala Danka Barteková.
Rozvážna voľba nahráva Tokiu

O honor olympijského mesta bude súperiť trio Tokio, Madrid a Istanbul. Všetci sú to rešpektovaní kandidáti, ale každý má svoje prednosti aj horšie stránky. Tokio má pred svojimi súpermi náskok v tom, že v neľahkej dobe globálnej krízy ponúka relatívnu ekonomickú stabilitu a spoľahlivosť.

Negatívom je nedávna havária v jadrovej elektrárni Fukušima a únik rádioaktívnej vody do okolia. Japonci však tvrdia, že s Tokiom to nemá nič spoločné. „Úroveň radiácie je v Tokiu rovnaká ako v Londýne či New Yorku,“ ubezpečil šéf japonskej kandidatúry Cunekazu Takeda.

Madrid sa chváli tým, že väčšinu športovísk má hotových a tým pádom neráta s premršteným rozpočtom. Na druhej strane Španielsko je jedna z tých krajín Európskej únie, ktoré sa najťažšie vyrovnávajú so súčasnou ekonomickou krízou. Istanbul je na tom najhoršie z politickej stránky.

Vládne protesty a spoločná hranica so Sýriou robia z Turecka momentálne jedno z menej stabilných území na geopolotickej mape. Istanbulským tromfom je fakt, že na atraktívnom pomedzí Európy a Ázie a navyše v moslimskej krajine sa olympijské hry v minulosti nikdy nekonali. Celkovo prevláda mienka, že víťaz sa ním nestane vďaka silným stránkam svojej kandidatúry, ale skôr slabým miestam jeho súperov.

„Žiadna z týchto troch kandidatúr nemôže o sebe povedať, že nie je riskantná. Nebude to jednoduchá voľba,“ vyjadril pomerne skeptický názor čestná člen MOV Kanaďan Dick Pound.

Tokio (Japonsko)
Počet obyvateľov: 13 miliónov, s predmestiami 36 miliónov
Dejisko OH v minulosti: 1964
Predchádzajúce kandidatúry: 2 (1960, 2016)
Líder kandidatúry: Cunekazu Takeda
Počet športovísk: 36 (15 už stojí, 10 bude dočasných a zbúraných po skončení Hier)
Rozpočet organizačného výboru: 3,42 mld. USD, rozpočet na infraštruktúru: 4,5 mld. USD
Termín: 24. 7. - 9. 8. 2020
Heslo: Objavme zajtrajšok
Výhody: Najbezpečnejšia voľba s najmenšou mierou ekonomického rizika. Skúsenosti z minulosti, moderná a fungujúca infraštruktúra, najmä doprava. Obľúbenosť japonských zástupcov v MOV a faktor sentimentu, čiže akejsi pomoci Japoncom pri prekonávaní ničivých prírodných katastrof.
Nevýhody: Nízka verejná podpora, teritoriálne spory s Čínou o neobývané ostrovy, ďalšia hrozba cunami.
Správa MOV: Ponuka Tokia je najkomplexnejšia a najpríťažlivejšia. Japonci chcú demonštrovať silu svojho športového ducha ako aj národnej hrdosti, ktorá sa spája so športom.
Pobijú sa aj silné osobnosti

Všeobecne sa očakáva, že plénum MOV by sa pri voľbe dejiska OH 2010 malo viac riadiť rozumom než ako to bolo v predchádzajúcich rokoch, keď schválili kandidatúru ruského Soči na ZOH 2014 a brazílskeho Ria de Janeiro na OH 2016. V oboch prípadoch išli totiž do značného rizika. „Po určitej miere volebného hazardu z nedávnej minulosti teraz niektorí delegáti cítia, že musia staviť na istotu. Meškajúca výstavba olympijských objektov v Riu totiž spôsobuje vážne problémy a hlavybôľ v radoch členov MOV,“ píše AP.

„Víťazom by malo byť mesto, ktoré môže garantovať najvyššiu bezpečnosť a v tejto nestabilnej dobe aj ekonomickú víziu do budúcnosti. Malo by zároveň reprezentovať éru s novým prezidentom MOV,“ myslí si dlhoročný člen MOV Austrálčan Evan Gosper.

Tieto skutočnosti nahrávajú Tokiu, ktoré už hostilo olympijské hry v roku 1964. Práve Japonci by mali byť z globálneho hľadiska najbezpečnejšou, a teda aj najlepšou voľbou. „Vieme, čo nám Japonci ponúkajú. Dôležité je, aby to aj dokázali splniť,“ vyjadril sa jeden zo švajčiarskych členov MOV a zároveň prezidentský kandidát Denis

Zostávajúce tri dni do voľby dejiska OH 2020 sa jednotliví kandidáti budú snažiť presvedčiť najmä tých zatiaľ nerozhodnutých členov MOV. Všetky tri kandidátske mestá stavili na silných mužov. Japonskú kandidatúru odprezentuje Šinzo Abe, španielsku Mariano Rajoy a na čele tureckej sa postavil Tayyip Erdogan. Vo všetkých troch prípadoch ide o predsedov vlád týchto krajín. Celkovo sa očakáva, že pri súčasnom systéme hlasovania zvolia dejisko letnej olympiády v roku 2020 v druhom, nanajvýš v treťom kole.

„Očakávam rozdiel dvoch - troch hlasov,“ vyhlásil odstupujúci prezident MOV Jacques Rogge.

Istanbul (Turecko)
Počet obyvateľov: 13 miliónov
Dejisko OH v minulosti: ani raz
Predchádzajúce kandidatúry: 4 (2000, 2004, 2008, 2012)
Líder kandidatúry: Hasan Arat
Počet športovísk: 38 (70% z nich ešte nestojí, 6 z nich bude dočasných a po OH zbúraných)
Rozpočet organizačného výboru: 2,9 mld. USD, rozpočet na infraštruktúru: 19,8 mld. USD
Termín: 7. - 23. augusta 2020
Heslo: Spoločný most
Výhody: Odvážna ambícia priniesť hry do nového regiónu na hranici Ázie a Európy a prvý raz aj do moslimskej krajiny. Silná politická podpora a odhodlanie usporiadať hry aj po štyroch neúspešných pokusoch. Dynamický osobnosť v osobe lídra Hasana Arata.
Nevýhody: Veľké finančné zaťaženie krajiny, júnové protivládne protesty a zásah polície, občianska vojna v neďalekej Sýrii a najmä vzrastajúci dopingový škandál popredných tureckých športovcov a ovplyvňovanie futbalových zápasov.
Správa MOV: Turci sa snažia o zviditeľnenie svojej krajiny vo svete najmä tým, že chcú usporiadať ako prví Hry v sekulárnej moslimskej krajine.
Favoritom je nemecký právnik Bach

Rozvážny belgický ortopéd strávil v kresle šéfa svetového olympizmu 12 rokov. Jeho nástupca vzíde z rekordného poltucta kandidátov. Všeobecne sa najväčšie šance dávajú nemeckému viceprezidentovi MOV Thomasovi Bachovi.

Jeho vyzývateľmi budú ďalší viceprezident Ng Ser Mian zo Singapuru, riaditeľ finančnej komisie MOV Portoričan Richard Carrion, ukrajinská legenda skoku o žrdi a člen výkonného výboru MOV Sergej Bubka, šéf amatérskeho svetového boxu C. K. Wu z Taiwanu a už spomenutý Švajčiar Denis Oswald, prezident Medzinárodnej veslárskej federácie.

Päťdesiatdeväťročný právnik Bach je podľa mnohých jeho sympatizantov tým správnym kandidátom na prezidentskú funkciu. Bývalý úspešný olympionik a zlatý medailista v šerme z OH 1976 je dlhoročný šéf právnej komisie MOV a preslávil sa aj ako úspešný antidopingový vyjednávač a tiež prezident Nemeckého olympijského výboru.

„Svoju olympijskú kandidatúru by som prirovnal k časom svojho aktívneho športovania. Čím lepšie sa pripravím, tým väčšia je šanca na úspech. Už sa teším na veľké finále 10. septembra,“ uviedol Bach pre AP.

Madrid hlási 91-percentnú podporu verejnosti

Dva dni pred hlasovaním o dejisku olympijských hier 2020 sa madridský kandidát pýši 91-percentnou podporou verejnosti. Pri prieskume telefonicky oslovili 2000 osôb. Španielska metropola má za súperov japonské Tokio a turecký Istanbul. Delegáti zasadnutia Medzinárodného olympijského výboru (MOV) v Buenos Aires vyberú organizátora v sobotu. Madrid sa uchádza tretí raz za sebou, jeho najväčšou slabinou je teraz ekonomický stav krajiny zápasiacej s finančnou krízou.

Madrid (Španielsko)
Počet obyvateľov: 3,3 milióna
Dejisko OH v minulosti: ani raz
Predchádzajúce kandidatúry: 3 (1972, 2012, 2016)
Líder kandidatúry: Alejandro Blanco
Počet športovísk: 35 (28 už stojí, 7 treba postaviť)
Rozpočet organizačného výboru: 3,1 mld. USD, rozpočet na infraštruktúru: 1,94 mld. USD
Termín: 7. - 23. augusta 2020
Heslo: Za lepšiu budúcnosť
Výhody: Až 80% športovísk sa nachádza v krátkych vzdialenostiach od centra Hier, najnižší rozpočet z trojice kandidátov, vplyv člena výkonného výboru MOV Juana Antonia Samarancha ml., popularita korunného princa Felipeho a vydarená júnová prezentácia.
Nevýhody: Silné dopady ekonomickej krízy v Španielsku, vrátane 27% nezamestnanosti a k tomu korupčný škandál, ktorý sa vznáša aj nad premiérom Marianom Rajoyom, laxný prístup k vyšetrovaniu potenciálneho dopingu u španielskych športovcov.
Správa MOV: Madrid chce dokázať, že olympijské hry sa dajú organizovať s nižším finančným zaťažením a pritom chcú poskytnúť rovnaký zážitok. Španielska výhoda spočíva tiež v existujúcej modernej infraštruktúre.
Zápasiť by sa malo aj v roku 2020

Je len málo tradičnejších olympijských športov ako je zápasenie. O tom, či tento úpolový spôsob boja, ktorý je známy už z antických olympiád v starom Grécku a v novoveku chýbal v programe OH iba raz (v Paríži 1900), zostane súčasťou letných hier, sa rozhodne 8. septembra.

Vo februári tohto roku totiž členovia výkonného výboru MOV práve zápasenie dočasne vyradili z olympijského programu pre rok 2020. Okrem zápasníkom sa uchádzajú o jediné voľne miesto v itinerári aj predstavitelia squashu, resp. bejzbalisti v kombinácii so softbalom. Všeobecne sa však očakáva, že tešiť sa budú práve zápasníci.

„Nemám pochybností o tom, že zápasenie zostane olympijským športom. Čo sa stalo vo februári, bola chyba. Teraz ju treba napraviť,“ nádeja sa prezidentský kandidát Oswald.

Vizitky šiestich kandidátov na prezidenta Medzinárodného olympijského výboru

Thomas Bach, 59 rokov, Nemecko
Zamestnanie: právnik
Olympijská športová minulosť: šermiar, zlatá medaila z OH 1976 v Montreale v šerme fleuretom družstiev
Práca v MOV: člen od roku 1991, člen výkonného výboru (1996 - 2004), viceprezident (2000 - 2004 a od roku 2006), šéf výberovej komisie pre ZOH 2002 a OH 2004, šéf komisie športového práva, šéf antidopingovej komisie, vyjednávač v oblasti televíznych práv pre Európu
Ďalšie aktivity: prezident Nemeckého olympijského výboru od roku 2006
Heslo: Jednota v rozmanitosti
Charakteristika: Bohatá športová aj funkcionárska minulosť a vzhľadom na relatívne mladý vek veľa skúseností z práce s olympijskou problematikou. Hovorí plynule francúzsky aj anglicky a môže sa spoliehať na podporu európskych delegátov, ktorí reprezentujú najsilnejší regionálny blok v MOV.
Vízia: "MOV musí byť fungujúci orchester a prezident jeho dirigentom. Urobím všetko preto, aby som dirigoval MOV v súlade s princípmi vzájomnej spolupráce, dialógu, konsenzu a spoločnej motivácie."

Sergej Bubka, 49 rokov, Ukrajina
Zamestnanie: športový administrátor, biznismen
Olympijská športová minulosť: atlét, účastník štyroch olympijských hier, olympijský víťaz zo Soulu 1988, šesťnásobný majster sveta a stále svetový rekordér v skoku o žrdi
Práca v MOV: člen výkonného výboru ako zástupca športovcov v rokoch 2000 - 2008, riadny člen výkonného výboru od roku 2012, predseda komisie športovcov 2002 - 2008, predseda výberových a koordinačných komisií pre olympijské hry mládeže 2010
Ďalšie aktivity: Prezident Ukrajinského olympijského výboru, viceprezident IAAF
Heslo: Za zdravý olympizmus.
Charakteristika: Legenda skoku o žrdi je zrejme najznámejším spomedzi uchádzačov o prezidentské miesto. Je mladý, vitálny a otvorený pre nové výzvy. Teší sa podpore národných olympijských výborov aj atlétov.
Vízia: "Mám vášeň pre šport. Je to môj život. Mám dosť energie ktorú chcem venovať hnutiu, ktoré mi dalo prakticky všetko, čo mám.“

Richard Carrion, 60 rokov, Portoriko
Zamestnanie: bankár
Olympijská športová minulosť: žiadna
Práca v MOV: člen od roku 1990, člen výkonného výboru 2004 - 2012, šéf finančnej komisie od roku 2002, šéf revíznej komisie od roku 2006, vyjednávať v oblasti práv pre americké televízie
Ďalšie aktivity: prezident a výkonný riaditeľ Popular Inc. A Banco Popular v Portoriku, člen rady Medzinárodnej basketbalovej asociácie od roku 2010
Heslo: -
Charakteristika: Finančná jednotka v MOV. Vďaka nemu získala NBC televízne práva z olympijských hier do roku 2020 za rekordnú sumu 4,38 mld. USD. Zaslúžil sa tiež o nárast finančných zásob MOV zo 100 na 900 mil. USD. Má distingvované, ale presvedčivé vystupovanie na verejnosti. Jeho nevýhodou je nulová športová minulosť a tiež nemá konkrétnu podporu z regionálnych štruktúr MOV.
Vízia: "MOV je organizácia založená na hodnotách a silných emóciách. V momente, keď na toto zabudneme, všetko stratíme.“

Denis Oswald, 67 rokov, Švajčiarsko
Zamestnanie: právnik
Olympijská športová minulosť: veslár, bronzový medailista z OH 1968 v Mexico City v disciplíne štvorka kormidelníkom
Práca v MOV: členstvo od roku 1991, v rokoch 2000 - 2012 člen výkonného výboru, šéf koordinačných komisií pre OH 2004 v Aténach a OH 2012 v Londýne
Ďalšie aktivity: prezident Medzinárodnej veslárskej federácie (1989 – 2013) a tiež prezident Asociácie medzinárodných olympijských federácie v letných športoch (2000 - 2012), rozhodca na Športovom arbitrážnom súde v Lausanne
Heslo: Mojich päť kruhov.
Charakteristika: Veľa skúseností zo zodpovednej práce pre MOV a medzinárodné športové federácie. Známy svojou erudovanosťou aj rečníckymi kvalitami vo francúzštine, angličtine a nemčine. Je európskou alternatívou k Bachovi. Nevýhoda spočíva v staršom veku a potláčaní hodnôt mladej
Vízia: "Štyridsať rokov služby pre svetový olympizmus mi poskytlo neoceniteľné skúsenosti, aby som spoznal túto problematiku do detailov. Tiež som pochopil úlohu, ktorú zastáva MOV v globalizujúcom sa svete.“

Ng Ser Miang, 64 rokov, Singapur
Zamestnanie: obchodník, diplomat
Olympijská športová minulosť: žiadna
Práca v MOV: členstvo od roku 1998. člen výkonného výboru od roku 2005, viceprezident od roku 2009
Ďalšie aktivity: prezident organizačného výboru Olympijských hier mládeže v Singapure 2010, viceprezident medzinárodnej jachtárskej federácie (1994 – 1998), veľvyslanec Singapuru v Nórsku
Heslo: -
Charakteristika: Reprezentuje Áziu všeobecne považovanú za najdynamickejšie sa rozvíjajúci kontinent so vzrastajúcim vplyvom aj v športovom svete. Skvelý diplomat všeobecne obľúbený u členov MOV. Prílišná obľúbenosť však môže byť aj kontraproduktívna.
Vízia: "Som hrdý na to, že som Ázijčan. Myslím však globálne. Na to, aby ste stáli na čele celosvetovej organizácie, potrebujete mať ako osobnosť všeobecný rozmer. Ako Ázijčan mám však výhodu v tom, že do MOV môžem priniesť iný pohľad na vec.“

C. K. Wu, 66 rokov, Taiwan
Zamestnanie: architekt
Olympijská športová minulosť: žiadna
Práca v MOV: od roku 1988 je členom MOV a od roku 2012 má aj miesto vo výkonnom výbore
Ďalšie aktivity: prezident Medzinárodnej asociácie amatérskeho boxu od roku 2006
Heslo: Spolu za olympizmus.
Charakteristika: Najdlhšie slúžiaci člen MOV spomedzi všetkých kandidátov. S jeho menom je spojená transformácia svetového amatérskeho boxu v období po skorumpovanom Anwarovi Chowdhrym. Na druhej strane má svoj vek a nie je taký populárny a známy v štruktúrach MOV ako jeho niektorí súperi.
Vízia: "Som predvečený o tom, že MOV potrebuje lídra zladiť často zložité vzťahy vo svojom vnútri. Každý člen musí niesť osobnú zodpovednosť za svoje činy a podporovať realizáciu olympijských ideálov.“
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Slovenskí hokejisti zdolali v 2. zápase kvalifikácie Maďarsko

Slovenskí hokejisti zdolali v 2. zápase kvalifikácie Maďarsko

20:39 30.08.2024Športové

Slovenskí hokejisti uspeli vo svojom druhom zápase na finálovom kvalifikačnom turnaji o ZOH 2026.

Futbalový šampionát v roku 2025 sa uskutoční na Slovensku

Futbalový šampionát v roku 2025 sa uskutoční na Slovensku

18:05 25.01.2023Športové

Majstrovstvá Európy futbalistov 21 rokov sa v roku 2025 uskutočnia na Slovensku. Rozhodol o tom Výkonný výbor Európskej futbalovej únie na stredajšom zasadnutí vo švajčiarskom Nyone.

Vlhová viedla po 1. kole obr. slalomu:

Vlhová viedla po 1. kole obr. slalomu: "Veľmi ťažké podmienky"

11:35 10.12.2022Športové

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa usadila na čele po 1. kole sobotného obrovského slalomu Svetového pohára.

Verstappen vybojoval na záver sezóny F1 v Abú Zabí 15. víťazstvo

Verstappen vybojoval na záver sezóny F1 v Abú Zabí 15. víťazstvo

16:10 20.11.2022Športové

Holandský pretekár Max Verstappen z tímu Red Bull zvíťazil na Veľkej cene Abú Zabí, záverečných 22. pretekoch sezóny F1.

Vlhová priznala, že po tomto momente uvažovala o konci kariéry

Vlhová priznala, že po tomto momente uvažovala o konci kariéry

16:21 15.11.2022Športové

"Cítila som sa úplne prázdna,“ uviedla Vlhová pre Blick.