22°Bratislava

Čepelová postúpila na okruhu WTA druhýkrát do štvrťfinále

• 7:48 27.02.2013
  • FLORIANÓPOLIS

Slovenská tenistka Jana Čepelová postúpila do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA Brasil Tennis Cup na tvrdom povrchu vo Florianópolise.

Momentálne 98. hráčka sveta vyhrala v utorkovom stretnutí osemfinálového 2. kola nad Annikou Beckovou z Nemecka za 106 minút 7:6 (6), 6:4. Čepelová sa na hlavnej profesionálnej úrovni dostala do svojho druhého štvrťfinále. Vlani v úvode augusta nestačila vo Washingtone na krajanku Magdalénu Rybárikovú.

Vo Florianópolise sa stretne v súboji o postup do semifinále s úspešnejšou zo zápasu Oľga Pučkovová - Caroline Garciová.

Súboj dvoch devätnásťročných tenistiek Čepelovej a Beckovej bol od začiatku vyrovnaný, napokon dopadol lepšie pre Slovenku, ktorá vyhrala na seniorských turnajoch aj tretí vzájomný zápas.

V prvom sete mala v tajbrejku Nemka za stavu 6:5 setbal, ale ďalšie tri loptičky vyhrala Čepelová a získala prvé dejstvo. V druhom si od stavu 1:1 súperky brali svoje podania, v desiatej hre si Čepelová svoje podržala a premenila hneď prvý mečbal.

"Som rada, že som zvládla tento ťažký zápas. Na konci druhého setu som už pociťovala mierne kŕčke, tak som rada, že som ho ukončila víťazne. Je tu veľmi dusno, takže myslím, že kŕče budú z toho. V stredu mám deň voľna, dobre si oddýchnem, zľahka zatrénujem a pozriem si svoju súperku," povedala pre agentúru SITA Čepelová.

Výsledok utorňajšieho stretnutia dvojhry na tenisovom turnaji WTA Brasil Tennis Cup v brazílskom Florianópolise: