• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 28.4.2025Meniny má Jarmila
22°Bratislava

Smer predstavil kandidátov na poslancov prešovskej župy

  • 20:45 11.09.2013
  • PREŠOV
Smer predstavil kandidátov na poslancov prešovskej župy

Krajská rada Smeru-SD v Prešove na dnešnom rokovaní schválila zoznam svojich kandidátov na poslancov Prešovského samosprávneho kraja (PSK) v nastávajúcich voľbách do vyšších územných celkov.

Strana nepostavila plný počet kandidátov na 62 miest v Zastupiteľstve PSK. Ich presný počet nezverejnila, z trinástich okresov strana nenavrhla plný počet kandidátov v obvodoch Prešov a Levoča.

Informoval o tom agentúru SITA krajský predseda strany v Prešove Stanislav Kubánek.

Ako ďalej uviedol, doteraz bol známy len ich kandidát na predsedu Prešovského samosprávneho kraja, ktorým je Peter Chudík. Ten šéfuje PSK od vzniku regionálnej samosprávy. Okrem strany Smer-SD ho podporuje aj strana Náš kraj a Strana moderného Slovenska. Kubánek nevylúčil ďalšie politické rokovania o podpore ich kandidáta na predsedu kraja, ktoré „ešte nie sú uzavreté“.
Nechýbajú viacerí primátori miest

Kandidátky predkladali okresné rady Smeru-SD. "Navrhovali ľudí známych v regióne, ktorí pre svoje mesto alebo obec niečo urobili a je predpoklad, že by mohli byť zvolení do krajského parlamentu,“ priblížil systém výberu Kubánek. Podľa tlačovej správy medzi kandidátmi nechýbajú viacerí primátori miest – Michal Biganič (Stará Ľubovňa), Rudolf Abrahám (Svit), Peter Molčan (Sabinov), Štefan Bieľak (Spišská Belá), Jozef Harabin (Spišská Stará Ves), Ján Ragan (Vranov nad Topľou), Peter Obrimčák (Stropkov), Miroslav Vilkovský (Levoča), Boris Hanuščak (Bardejov), či Ján Rubis (Giraltovce).

„Okrem osvedčených politických harcovníkov ponúka Smer v Prešovskom kraji aj úplne nové mená“, uviedol Kubánek.
Naposledy získal smer 26 kresiel

Do skupiny nováčikov bude patriť riaditeľ prešovskej nemocnice Radoslav Čuha, starosta Veľkej Lomnice Peter Duda, či starosta Kamienky Juraj Jedinák. „Strana postavila takmer 60 kandidátov, pričom vo všetkých okresoch, okrem Levoče a Prešova, kopíruje aktuálny počet poslancov. V obvode Levoča a Prešov kde strana postaví menej kandidátov,“ uviedol Kubánek. Istú možnosť korekcie má do 30. septembra práve on.

PSK má 62 poslancov a tento stav sa nebude meniť ani v nadchádzajúcom volebnom období. Kraj má 13 volebných obvodov. Najväčší obvod prešovský s krajským mestom má 12 poslancov, najmenším obvodom sú Medzilaborce, ktoré zastupuje jeden poslanec. Kým v Medzilaborciach by malo kandidátovi na zvolenie stačiť 1 900 hlasov, v Prešove nemôže získať menej ako 4 000 hlasov, vyplýva to z volebných výsledkov pred štyrmi rokmi.
V posledných voľbách Smer v Prešovskom kraji okrem pozície predsedu PSK získal 26 kresiel z celkového počtu 62. „Spokojnosť bude vtedy, keď obhájime pozície z predchádzajúcich volieb,“ vyjadril sa o ambíciách strany Kubánek.
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Fico s Orbánom podpísali memorandum, na tomto sa dohodli

Fico s Orbánom podpísali memorandum, na tomto sa dohodli

DNES - 16:09Domáce

Premiéri Maďarska a Slovenska v Bratislave podpísali memorandum.

Šutaj Eštok: Počas náborovej kampane sa do polície prihlásilo už vyše 2500 ľudí

Šutaj Eštok: Počas náborovej kampane sa do polície prihlásilo už vyše 2500 ľudí

DNES - 16:08Domáce

Počas aktuálnej náborovej kampane sa do polície prihlásilo už viac ako 2500 záujemcov.

Šaško: Toto je jedna z najväčších hrozieb verejného zdravotníctva

Šaško: Toto je jedna z najväčších hrozieb verejného zdravotníctva

DNES - 14:55Domáce

Minister zdravotníctva reagoval na zistenia Všeobecnej zdravotnej poisťovne.

Pre mimoriadnu situáciu vyšlú do Tatier vojakov

Pre mimoriadnu situáciu vyšlú do Tatier vojakov

DNES - 14:30Domáce

Ministerstvo životného prostredia SR od pondelka začína spolu s Ozbrojenými silami SR monitoring výskytu medveďov vo Vysokých a Nízkych Tatrách.

Dopravnú nehodu štvorkolky neprežil 55-ročný muž

Dopravnú nehodu štvorkolky neprežil 55-ročný muž

DNES - 12:28Domáce

Dopravnú nehodu na štvorkolke v nedeľu (27. 4.) na miestnej komunikácii v Červenom Kameni v okrese Ilava neprežil 55-ročný muž, jeho 34-ročná spolujazdkyňa sa zranila.