Čínske médiá kritizujú spôsob očkovania v západných krajinách
Šéfredaktor čínskeho denníka kritizuje stratégiu očkovania v západných krajinách.
Šéfredaktor čínskych novín kontrolovaných komunistickou stranou skritizoval západné krajiny za to, že vakcíny proti COVID-19 podávajú ako prvým starším ľuďom. Hu Xijin, šéf propagandistického denníka The Global Times, ocenil rozhodnutie Pekingu očkovať ako prvých pracovníkov a označil toto rozhodnutie za skutočne „zodpovedné“.
Čína očkuje mladších pracovníkov
Zatiaľ čo Spojené kráľovstvo a ďalšie západné krajiny uprednostňujú imunizáciu starších občanov a pracovníkov záchranných zložiek, Čína prednostne očkuje ľudí vo veku od 18 do 59 rokov, ktorí pracujú pre vládu a verejné služby, alebo plánujú vycestovať do zámoria.
Čína vo svojej očkovacej kampani uprednostňuje deväť „kľúčových skupín“ ľudí. Zahŕňajú colných inšpektorov a karanténnych úradníkov pre dovážané mrazené potraviny, pracovníkov medzinárodnej a domácej dopravy a zamestnancov vládnych organizácií, policajtov, hasičov a sociálnych pracovníkov. Zahrnutí sú aj zamestnanci v sektoroch logistiky a verejných služieb. Očkujú sa aj tí, ktorí plánujú študovať alebo pracovať v zámorí.
V online diskusnej relácii Hu Says 60-ročný novinár uviedol, že v Číne je len veľmi málo nových prípadov infekcie koronavírusu medzi staršími ľuďmi a že ľudia v strednom a mladšom veku, ktorí sú sociálne aktívni, môžu túto chorobu šíriť rýchlejšie.
Iba vakcína nestačí
Zatiaľ čo mnohé krajiny vkladajú nádej do očkovania na porazenie koronavírusu, Global Times prirovnal účinok vakcín k „hadiciam s vodou proti požiaru”. V samostatnom stanovisku komunistický denník vystupňoval svoju kritiku voči Západu a vyzval demokratické krajiny, aby prestali vsádzať na vakcíny a začali sa učiť od Číny a prijímali centralizovaný sociálny systém:
„Vakcína je silnou zbraňou proti pandémii. Ale keďže sa vírus veľmi rozšíril, účinok vakcín je podobný hadiciam s vodou proti požiaru. Musia sa súčasne prijať ďalšie opatrenia, aby sa zabránilo šíreniu a konečnej eradikácii. Konečný výsledok svetového boja proti COVID-19 môže závisieť od toho, či USA a Západ dokážu uskutočniť dôležité reformy, aby vyrovnali svoje nedostatky v sociálnej organizácii a mobilizácii.“
Tieto bežné lieky výrazne zvyšujú riziko autizmu a ADHD, tehotné ženy by ich nemali brať
Lieky, ktoré užívajú milióny tehotných žien, môžu mať za následok autizmus u detí.
Lekár sa nakazil rakovinou: Takto ju dokázal dostať od pacienta
Ide o prvý zdokumentovaný prípad svojho druhu.
Tento druh mlieka je spojený s depresiou a úzkosťou
Výskumníci radia, ktorý typ mlieka je lepší z hľadiska vplyvu na duševné zdravie.
Odborník na rakovinu hrubého čreva: Tieto tri veci by som v kúpeľni nikdy nepoužil
Lekár prezradil niekoľko bežných vecí, ktoré vám po vykonaní potreby môžu škodiť.
Dietologička: Tieto vitamíny by som nikdy neužívala, spôsobujú obličkové kamene a rakovinu
Odborníčka na výživu onkologických pacientov varuje pred bežnými doplnkami stravy, ktoré užívajú milióny ľudí po celom svete.