Británia zaznamenala ďalší rekord v dennom počte úmrtí na koronavírus
- 21:02 20.01.2021
- Londýn

Británia zaznamenala v stredu, už druhý deň po sebe, ďalší rekordný nárast úmrtí súvisiacich s koronavírusom. Informovala o tom tlačová agentúra AP.
Vláda oznámila, že zomrelo ďalších 1820 ľudí, ktorí mali v posledných 28 dňoch pozitívny test na koronavírus. Celkový počet potvrdených úmrtí súvisiacich s koronavírusom v ostrovnej krajine je 93.290, čo je najvyšší počet v Európe a piaty najvyšší na svete.
Lockdown (celoplošné karanténne opatrenia) v Spojenom kráľovstve pomohol znížiť počet ľudí nakazených koronavírusom, hoci v porovnaní s inými európskymi krajinami, napríklad Francúzskom či Nemeckom, stále zaznamenáva vysoké počty infekcií.
V stredu zaregistrovali v Spojenom kráľovstve ďalších 38.905 prípadov infekcie. To je nárast oproti 33.355 prípadom z predchádzajúceho dňa. Je to však pod sedemdňovým priemerom takmer 60.000 prípadov zo začiatku tohto mesiaca.

Cyklista hazardoval so životom dieťaťa. Polícia po ňom pátra
Nezodpovedný muž ohrozil svoje zdravie aj život dievčatka.

Útočníka na škole v Nantes blízki popísali ako samotára obdivujúceho Hitlera
Študenta strednej školy v Nantes, ktorý vo štvrtok pobodal štyroch ľudí, jeho známi popísali ako samotára obdivujúceho nacistického vodcu Adolfa Hitlera, uviedla v piatok francúzska prokuratúra.

Verejná rozlúčka s pápežom sa skončila, vzdať mu úctu prišlo 250.000 ľudí
Vo Vatikáne sa v piatok o 19.00 h skončila verejná rozlúčka so zosnulým pápežom Františkom.

FBI zadržala štátnu sudkyňu, údajne pomáhala migrantovi vyhnúť sa úradom
Riaditeľ amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) Kash Patel v piatok informoval, že príslušníci FBI zadržali sudkyňu pôsobiacu na súde v štáte Wisconsin. Obvinená je z toho, že pomáhala ilegálnemu migrantovi vyhnúť sa

Zelenskyj: V rakete, ktorá dopadla na Kyjev, boli súčiastky od výrobcov z USA
Raketa, ktorú Rusko odpálilo na Kyjev, pochádzala zo Severnej Kórey a nachádzali sa v nej desiatky súčiastok vyrobených americkými spoločnosťami.