• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 29.4.2025Meniny má Lea
23°Bratislava

Koronavírus na Slovensku: Pribudlo vyše 2000 infikovaných, počet hospitalizovaných klesol

  • 10:02 04.02.2021
  • Bratislava
Koronavírus na Slovensku: Pribudlo vyše 2000 infikovaných, počet hospitalizovaných klesol

Na Slovensku boli potvrdené nové prípady nákazy novým koronavírusom.

Prostredníctvom RT-PCR testov zachytili v stredu (3. 2.) na Slovensku 2077 pozitívnych na ochorenie COVID-19, celkovo vykonali 11 223 testov.

Počet obetí súvisiacich s novým koronavírusom sa zvýšil o 87. Ochorenie prekonalo ďalších 3985 pacientov. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke covid-19.nczisk.sk.

V nemocniciach je celkovo 3 596 pacientov, za stredu ich ubudlo 30. Rezort zdravotníctva tiež uviedol, že na jednotkách intenzívnej starostlivosti je 262 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 281 osôb.

Pribudlo tiež 2879 pozitívne testovaných antigénovými testami. „Je to 18,51 percenta z 11.223 ukončených RT-PCR vyšetrení a 3,22 percenta z 89.413 antigénnych testov,“ priblížilo na sociálnej sieti Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR.

Najviac pozitívne testovaných bolo v Trnavskom kraji (472), nasleduje Banskobystrický kraj (350), Košický (296), Prešovský (251), Žilinský (194), Nitriansky (191), Trenčiansky (162) a Bratislavský (161). Medzi nimi je 1004 mužov a 1073 žien.

Celkový počet úmrtí na ochorenie COVID-19 je 4976 a celkový počet úmrtí s týmto ochorením je 1087. Celkovo sa z ochorenia zotavilo 230.456 ľudí.

Celkový počet ukončených laboratórnych PCR testov doteraz je 1.799.783, pričom takto bolo pozitívne testovaných 256.903 osôb. Celkovo sa doposiaľ vykonalo 6.153.316 antigénových testov, z čoho pozitívne testovaných bolo 198.342 osôb.

Celkovo je na Slovensku zaočkovaných 160.860 osôb, z toho za stredu pribudlo 8699 ľudí. Druhú dávku vakcíny už dostalo 18.169 ľudí, uplynulý deň to bolo 2328 osôb.

Zdroj: Info.sk, covid-19.nczisk.sk
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Krajčí sa pýta na financovanie a hľadanie personálu do novej národnej nemocnice

Krajčí sa pýta na financovanie a hľadanie personálu do novej národnej nemocnice

DNES - 14:51Domáce

Exminister zdravotníctva a poslanec Národnej rady SR za hnutie Slovensko Marek Krajčí má výhrady k financovaniu a hľadaniu personálu do plánovanej novej národnej nemocnice v Bratislave.

PS spolu s opozičnými stranami organizuje 8. mája zhromaždenia

PS spolu s opozičnými stranami organizuje 8. mája zhromaždenia

DNES - 14:22Domáce

Vo viacerých mestách na Slovensku sa 8. mája budú konať zhromaždenia.

Hnutie Slovensko vyzýva opozíciu, aby spoločne vycestovali 9. mája do Kyjeva

Hnutie Slovensko vyzýva opozíciu, aby spoločne vycestovali 9. mája do Kyjeva

DNES - 14:15Domáce

Hnutie Slovensko vyzvalo lídrov ostatných opozičných strán, aby spolu vycestovali 9. mája do Kyjeva a ukázali tak, že stoja na strane obetí vojny.

Sudca Kliment považuje svoje stíhanie za nepriamy postih za výkon súdnej moci

Sudca Kliment považuje svoje stíhanie za nepriamy postih za výkon súdnej moci

DNES - 13:49Domáce

Sudca Juraj Kliment považuje disciplinárne stíhanie, ktoré je voči nemu vedené, za nepriamy postih zo strany navrhovateľa za výkon súdnej moci v trestných veciach.

Aj jednorazové spálenie slnkom v detstve môže viesť k zhubnému nádoru

Aj jednorazové spálenie slnkom v detstve môže viesť k zhubnému nádoru

DNES - 13:33Domáce

Akútne a nadmerné vystavenie UV žiareniu v detstve výrazne zvyšuje riziko vzniku zhubných nádorov kože v dospelosti.