Podvodníčka Burzová má ísť na osem rokov za mreže
Políciou hľadaná podvodníčka Denisa Burzová z Trnavy má stráviť osem rokov za mrežami za obzvlášť závažný zločin podvodu a zločin neodvedenia dane.
Rozsudok je právoplatný, trest si má odpykať v ústave s minimálnym stupňom stráženia.
Burzová na verejné zasadnutie neprišla, súdu však doručila ospravedlnenie.
Okresný súd v Trnave obžalovanej uložil trest hlboko pod stanovenú dolnú hranicu, v tom čase platila asperačná zásada, podľa ktorej mala dostať najmenej pätnásť rokov väzenia. Súd mimoriadne zníženie trestu zdôvodnil starostlivosťou obžalovanej o maloleté dieťa. Burzová má nahradiť aj škodu poškodenej spoločnosti z Trnavy vo výške 112-tisíc eur a podnikateľovi z Piešťan 76-tisíc eur.
V súčasnosti je na 37-ročnú Burzovú vydaný zatykač, vyšetrovateľ ju obvinil z úverového podvodu. Ako predsedníčka predstavenstva akciovej spoločnosti sa pokúsila získať úver zo švajčiarskej banky vo výške 210 miliónov dolárov. Zmluvnou podmienkou na poskytnutie úveru bolo uhradenie jednorazového poplatku, necelých šesť miliónov dolárov (približne 4,7 milióna eur), na účet banky, informovala hovorkyňa Prezídia PZ Andrea Dobiášová. Podľa polície e-mailom poslala desať sfalšovaných cezhraničných platobných príkazov a bonitu, a spoľahlivosť klienta tiež vydokladovala falošnými dokumentmi. Vďaka zásahu Národnej kriminálnej agentúry nebol trestný čin dokonaný.
Pátranie po mladíkovi sa skončilo tragicky
Polícia ukončila pátranie po 19-ročnom Bogdanovi, zúčastnili sa ho aj dobrovoľníci.
Boli medzi obeťami v Nemecku aj Slováci? Ministerstvo informuje
Slovenský zastupiteľský úrad v Berlíne je v kontakte s nemeckými zložkami.
Smútok môže byť cez Vianoce intenzívnejší. Toto radia odborníci
Ľudia môžu smútok či samotu pociťovať cez vianočné sviatky intenzívnejšie. V niektorých môžu vyvolávať zraňujúce spomienky. Upozornil na to Slovenský Červený kríž.
Prezident prijal portugalskú hlavu štátu, diskutovali aj o rozvoji vzťahov
Prezident SR Peter Pellegrini prijal v sobotu v Prezidentskom paláci portugalskú hlavu štátu Marcela Rebela de Sousu. Diskutovali aj o bilaterálnych vzťahoch a možnostiach ich ďalšieho rozvoja.