Video: Turistka si chcela odfotiť medveďa. Kvôli tomuto jej hrozí rok za mrežami
- 21:47 05.08.2021
- Wyoming

Turistka v národnom parku doplatila na vlastnú odvahu. Teraz jej hrozí pobyt vo väzení.
Samantha Dehringová z obce Carol Stream v štáte Illinois čelí trestu odňatia slobody po tom, ako ju nakamerovali, kým kŕmila, dotýkala sa a provokovala medveďa grizly v Yellowstonskom národnom parku v štáte Wyoming.
Záznam, ktorý zhotovila ďalšia návštevníčka parku z auta, ukazuje Dehringovú, ako si natáča medvede na voľnom priestranstve. Jeden z nich sa v momente rozbehol smerom k nej. Dehringová zo strachu stuhla a napokon odkráčala smerom späť k vozidlám.
Ochranári z národného parku poznamenávajú, že medvede sa môžu rozbehnúť smerom k nepriateľovi, aby ho vyplašili. V Yellowstone pritom platí pravidlo nepribližovať sa k medveďom a vlkom na vzdialenosť menšiu ako 90 metrov.
Podľa právnika Dehringová čelí obvineniu za približovanie sa do nebezpečnej vzdialenosti k lesným zvieratám a za ich kŕmenie, dotýkanie sa a dráždenie. V prípade, že ju súd uzná za vinnú, hrozí jej trest odňatia slobody až na jeden rok alebo pokuta vo výške 10-tisíc dolárov (8447 eur).

Slováci namiesto šetrenia prišli o peniaze. Pozor na tento masívny podvod
Používatelia smartfónov si v snahe ušetriť peniaze nainštalovali škodlivé aplikácie.

Hlasujúci za Oscarov si musia pred odovzdaním hlasov pozrieť všetky filmy
Členovia poroty, ktorá rozhoduje o filmových cenách Oscar, budú musieť preukázať pred hlasovaním vo finálovom kole, že si pozreli všetky filmy v jednotlivých kategóriách.

Ako zabrániť vysychaniu trávnika? Pozor na túto chybu
Ku koseniu trávnika treba pristupovať opatrne zvlášť počas leta.

Prečo ráno meškáte do práce: Fantómové zápchy a ako sa im vyhnúť
Prečo na niektorých miestach vznikajú dopravné zápchy aj napriek absencii prekážky na ceste?

Koniec WhatsApp na niektorých zariadeniach: Hrozí to aj vášmu?
Aplikácia WhatsApp prestane v priebehu niekoľkých dní fungovať na viacerých mobilných zariadeniach. Zistite, či tam nepatrí aj vaše.