Na Slovensku pribudlo 704 prípadov nákazy koronavírusom a 14 obetí

Prostredníctvom 3331 vykonaných RT-PCR testov odhalili v pondelok (18. 4.) na Slovensku 704 prípadov nákazy novým koronavírusom. Pribudlo 14 obetí. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) na webe covid-19.nczisk.sk.
Hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová doplnila, že pozitívny výsledok antigénového testu malo za predchádzajúci deň 88 ľudí.
V nemocniciach je podľa jej slov 1276 pacientov s ochorením COVID-19, na JIS a OAIM je 109 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 34 osôb. „Viac ako 63 percent z hospitalizovaných nie je zaočkovaných, alebo má len jednu dávku očkovacej látky,“ ozrejmila hovorkyňa.
Dodala, že tretiu dávku vakcíny dostalo v pondelok päť ľudí, druhou dávkou sa zaočkovalo 129 osôb.

Šutaj Eštok: ÚS odmietol sťažnosť jedného z čurillovcov proti rozhodnutiu NS SR
Ústavný súd SR v pondelok odmietol ústavnú sťažnosť jedného z vyšetrovateľov zo skupiny tzv. čurillovcov proti rozhodnutiu Najvyššieho súdu SR o dovolaní.

Žilinka sa v prípade Bombica zastal postupu Najvyššieho súdu
Z pohľadu prokurátora oddelenia závažnej kriminality Generálnej prokuratúry SR je dôležité, že v prípade obvineného Daniela B. nepodľahol tlaku a postupoval nestranne.

V roku 2024 dopadlo na územie SR približne 330.000 ton saharského prachu
Rok 2024 priniesol rekordný počet dní s možným výskytom saharského prachu nad územím Slovenska, minimálne od roku 2015.

Polícia a NBÚ varujú pred falošnými QR kódmi
Mestská polícia v Bratislave upozorňuje na falošné QR kódy nalepené na parkomatoch PAAS. Vodičov preto vyzýva na opatrnosť.

Obvineného Bombica vzali do väzby
Najvyšší súd SR vzal Daniela B., ktorý je obvinený z extrémistickej trestnej činnosti, do väzby.