Prezidentka poďakovala záchranným zložkám za pomoc po piatkovej vlakovej nehode

Prezidentka SR Zuzana Čaputová poďakovala všetkým záchranným zložkám z okolia piatkovej (3. 6.) večernej nehody na železničnej trati medzi Varínom a Vrútkami za rýchlu pomoc. Uviedla to na sociálnej sieti. Zároveň všetkým zraneným popriala skoré uzdravenie.
Po železničnej nehode na mieste záchranári ošetrili spolu 74 osôb, z toho 34 ľudí transportovali do okolitých nemocníc. Ľahko sa zranilo 59 osôb, stredne ťažko 11 ľudí a štyri osoby boli zranené ťažko.
Policajti začali v súvislosti s nehodou trestné stíhanie vo veci trestného činu všeobecného ohrozenia. Príčiny a okolnosti zrážky vyšetruje.

Nehoda na D1: V jednom pruhu sa zrazili štyri autá
Vodiči sa na D1 zdržia polhodinu.

V aprílovom volebnom prieskume vedie PS
Do parlamentu by sa dostalo sedem strán, respektíve hnutí.

Fico: Nikdy nebudeme súhlasiť so zmenami, ktoré by viedli k zrušeniu veta v EÚ
Slovenská republika nebude nikdy súhlasiť so žiadnymi zmenami zásadných zmlúv, ktoré by viedli k zrušeniu veta členských štátov EÚ.