SHMÚ varuje pred búrkami s krúpami v týchto častiach Slovenska

Meteorológovia upozorňujú na výskyt búrok na západnom a strednom Slovensku.
Vo viacerých okresoch západného a stredného Slovenska sa v utorok popoludní očakáva výskyt búrok. Meteorológovia v tejto súvislosti vydali výstrahu prvého stupňa. Tá platí od utorka 17.00 h do stredy 21.00 h. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informuje na svojej webovej stránke.
Búrky sa môžu vyskytnúť v Bratislavskom, Banskobystrickom, Trenčianskom, Nitrianskom, Trnavskom a Žilinskom kraji. Búrky majú byť podľa SHMÚ spojené s prudkým lejakom, s krúpami a s nárazmi vetra 65 až 85 kilometrov za hodinu.
Intenzita sprievodných javov je podľa ústavu v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu. „Pri búrkach môžu byť obmedzené ľudské aktivity a ohrozené zdravie,“ dodal.

V aprílovom volebnom prieskume vedie PS
Do parlamentu by sa dostalo sedem strán, respektíve hnutí.

Fico: Nikdy nebudeme súhlasiť so zmenami, ktoré by viedli k zrušeniu veta v EÚ
Slovenská republika nebude nikdy súhlasiť so žiadnymi zmenami zásadných zmlúv, ktoré by viedli k zrušeniu veta členských štátov EÚ.

Šeliga má čeliť obvineniu zo strany polície
Podpredsedu strany Demokrati mali obviniť pre prečin podnecovania.