• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 26.4.2025Meniny má Jaroslava
11°Bratislava

Korčok: Slovensko podporuje rokovania medzi Palestínou a Izraelom

  • 17:46 23.06.2022
  • Ramalláh/Bratislava
Korčok: Slovensko podporuje rokovania medzi Palestínou a Izraelom

Slovensko podporuje rokovania medzi Palestínou a Izraelom a víta iniciatívy, ktoré prinesú výsledok v podobe dvoch štátov pre dva národy.

Vo štvrtok to vyhlásil šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok po rokovaní s predsedom palestínskej vlády Muhammadom Ištajjom a palestínskym ministrom zahraničných vecí Rijádom Málikím.

TASR o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky (MZVEZ SR).

Trvalý mier a udržateľné riešenie konfliktu je možné dosiahnuť len na základe rokovaní, ktoré rešpektujú rezolúcie Bezpečnostnej rady OSN, medzinárodné právo a ich výsledky musia byť prijateľné pre obe strany. Vítame iniciatívy, ktoré prinesú výsledok v podobe dvoch štátov pre dva národy,“ uviedol Korčok.

Návšteva podľa rezortu potvrdila dôležitosť, ktorú Slovensko pripisuje vývoju na Blízkom východe, a je odrazom záujmu o vyvážený prístup k blízkovýchodnému mierovému procesu, ako aj o politický dialóg a spoluprácu s Palestínou.

S Palestínou spolupracujeme vo viacerých oblastiach. Poskytujeme štipendiá pre mladých Palestínčanov študujúcich na slovenských univerzitách, spolupracujeme na úrovni samospráv, v kultúrnej oblasti aj vo vede. Túto spoluprácu chceme naďalej rozvíjať a prehlbovať,“ doplnil Korčok.

Šéf slovenskej diplomacie na rokovaní tlmočil palestínskemu partnerovi rozhodnutie zvýšiť humanitárny príspevok SR do Agentúry OSN pre pomoc palestínskym utečencom (UNRWA).

Témou rozhovorov bol aj konflikt na Ukrajine a jeho možné dôsledky na dianie v regióne Blízkeho východu.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Na pohrebe pápeža Františka sa stretnú lídri z celého sveta

Na pohrebe pápeža Františka sa stretnú lídri z celého sveta

DNES - 9:16Zahraničné

Vatikán doteraz potvrdil, že na sobotňajšom pohrebe pápeža Františka sa zúčastní viac ako 130 zahraničných delegácií a viac ako 50 hláv štátov.

Ukrajinský prezident Zelenskyj pricestoval do Ríma na pohreb pápeža Františka

Ukrajinský prezident Zelenskyj pricestoval do Ríma na pohreb pápeža Františka

DNES - 9:11Zahraničné

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj pricestoval v sobotu v ranných hodinách do Ríma, kde sa zúčastní na pohrebe pápeža Františka, potvrdil jeho hovorca Serhij Nykyforov.

Na čele slovenskej delegácie na pohrebe pápeža bude prezident Pellegrini

Na čele slovenskej delegácie na pohrebe pápeža bude prezident Pellegrini

DNES - 9:00Zahraničné

Na pohrebe pápeža Františka, ktorý sa začne v sobotu na vatikánskom Námestí svätého Petra, sa zúčastní aj slovenská delegácia na čele s prezidentom Petrom Pellegrinim.

Zomrela Virginia Giuffreová, ktorá obvinila princa Andrewa zo zneužívania

Zomrela Virginia Giuffreová, ktorá obvinila princa Andrewa zo zneužívania

DNES - 7:20Zahraničné

Vo veku 41 rokov zomrela Američanka Virginia Giuffreová, ktorá britského princa Andrewa i ďalších vplyvných mužov obvinila zo sexuálneho zneužívania.

Na Námestí svätého Petra vo Vatikáne sa bude konať pohreb pápeža Františka

Na Námestí svätého Petra vo Vatikáne sa bude konať pohreb pápeža Františka

DNES - 7:09Zahraničné

V sobotu o 10.00 h sa na vatikánskom Námestí svätého Petra začne pohreb 266. hlavy katolíckej cirkvi, pápeža Františka.