Najčastejším príjemcom informácií SIS bol vlani minister vnútra

Najčastejším príjemcom spravodajských produktov Slovenskej informačnej služby (SIS) bol v minulom roku minister vnútra. Odstúpili mu 190 informácií. Vyplýva to zo Správy o činnosti SIS za rok 2021.
Nasledoval prezident Policajného zboru (PZ), ktorému SIS zaslala 176 spravodajských produktov. Spolu s ministrom vnútra dostával najmä informácie týkajúce sa bezpečnostnej oblasti.
Predsedovi vlády zaslala SIS 161 spravodajských produktov, prezidentke 130 spravodajských produktov a predsedovi Národnej rady 132 spravodajských produktov. „Táto skupina príjemcov, najvyšších ústavných činiteľov, sa v rámci SIS označuje aj ako 3P a množstvo spravodajských produktov je súčasne zasielaných všetkým trom,“ uviedla vo svojej správe SIS.
V oblastiach strategického zamerania vypracovala SIS pre externých príjemcov celkovo 458 spravodajských produktov. V bezpečnostnej oblasti to bolo napríklad 182 informácií, ktoré sa sústredili najmä na témy ako organizovaný zločin, extrémizmus, kontrašpionážna ochrana a kybernetický priestor. V zahraničnopolitickej oblasti bolo pre externých príjemcov vyprodukovaných 160 informácií a 116 spravodajských produktov bolo odoslaných v ekonomickej oblasti.

Na diaľnici D1 pred Bratislavou sa zrazilo šesť áut
Na diaľnici D1 v smere do Bratislavy sa v nedeľu večer zrazilo šesť áut. V úseku je diaľnica prejazdná iba v pravom, odbočovacom jazdnom pruhu.

Vo Veľkej Fatre si poranila členok 75-ročná slovenská turistka
Poranenie členka utrpela v nedeľu 75-ročná slovenská turistka pod vrcholom Ploská vo Veľkej Fatre.

V noci a skoro ráno sa môže na celom Slovensku vyskytnúť prízemný mráz
V noci na pondelok (28. 4.) a v skorých ranných hodinách sa môže vyskytnúť prízemný mráz.

Gazda: Konkláve je už len volebný akt, teraz je priestor na diskusie o pápežovi
Konkláve, teda voľba nového pápeža, by sa mohlo začať 5. mája a nemuselo by trvať dlho.

Michal Šipoš: Prezident aj premiér svojimi krokmi odštartovali predvolebnú kampaň
Prezident Peter Pellegrini vetovaním niektorých zákonov a premiér Robert Fico svojimi vystúpeniami odštartovali predvolebnú kampaň a chystajú sa na predčasné voľby.