Premiér chce ďalej štvorkoalíciu, Richard Sulík by mal podľa neho urobiť krok dozadu

Premiér Eduard Heger (OĽANO) aj po sobotňajšom (16. 7.) stretnutí s lídrom SaS Richardom Sulíkom považuje za jediné riešenie vnútropolitickej situácie udržanie štvorkoalície. Naďalej si myslí, že Sulík by mal urobiť krok dozadu. Vyplýva to zo stanoviska, ktoré TASR poskytol tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.
„Predseda vlády Eduard Heger sa stretol s Richardom Sulíkom a niekoľko hodín spolu hovorili o vnútropolitickej situácii. Predseda vlády stále považuje za jediné riešenie udržanie štvorkoalície a myslí si, že Richard Sulík by mal urobiť krok dozadu. S partnermi bude počas leta diskutovať za zatvorenými dverami a verejnosť oboznámi až s konečným výsledkom,“ uviedol tlačový a komunikačný odbor.
Sulík označil sobotňajší rozhovor s premiérom za rozsiahly a konštruktívny, SaS však naďalej trvá na svojich podmienkach, čiže na novej koaličnej zmluve a odchode ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) z vlády. Ak sa ich požiadavky nenaplnia, ministri SaS opustia k 31. augustu vládu.
Spor v koalícii sa opäť vyostril po prelomení veta prezidentky Zuzany Čaputovej pri tzv. protiinflačnom balíku z dielne Matoviča. SaS a OĽANO sa následne obviňovali z hlasovania s fašistami. Pre útoky Matoviča SaS prestala opätovne chodiť na koaličné rady, vypovedala koaličnú zmluvu a očakáva do konca augusta novú. Matovič reagoval, že SaS v septembri povalí vládu. To Sulík odmietol a tvrdí, že odchodom liberálov z koalície nepadne vláda. Deklaroval záujem na dovládnutí kabinetu. Vyhlásil však, že SaS koalíciu opustila. Heger už vtedy liberálov vyzval, aby urobili krok späť.

Dopravnú nehodu štvorkolky neprežil 55-ročný muž
Dopravnú nehodu na štvorkolke v nedeľu (27. 4.) na miestnej komunikácii v Červenom Kameni v okrese Ilava neprežil 55-ročný muž, jeho 34-ročná spolujazdkyňa sa zranila.

PS: Slovensko je izolované, jediným spojencom premiéra je Viktor Orbán
Slovensko je izolované, premiér SR Robert Fico (Smer-SD) nemá takmer žiadnych medzinárodných partnerov, jediným je maďarský premiér Viktor Orbán.

Polícia zasahovala pri požiari bytu v bratislavskej Petržalke
Bratislavskí policajti v pondelok ráno zasahovali spolu s hasičmi na Fedinovej ulici v mestskej časti Petržalka. V byte na piatom poschodí vypukol požiar.

Premiér: V utorok odcestuje na neformálnu návštevu Spojeného kráľovstva
Predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) odcestuje v utorok (29. 4.) na neformálnu návštevu Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska. TASR o tom informoval Úrad vlády (ÚV) SR.

SaS odovzdá na Úrad vlády SR odkazy pre Putina, verejnosť má možnosť napísať ich
Opozičná SaS odovzdá na Úrad vlády SR odkazy určené pre ruského prezidenta Vladimira Putina, verejnosť má možnosť napísať ich.