• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 18.3.2025Meniny má Eduard
Bratislava

Nový britský monarcha bude známy ako kráľ Karol III.

  • 20:59 08.09.2022
  • Londýn
Nový britský monarcha bude známy ako kráľ Karol III.

Spojené kráľovstvo má nového kráľa.

Nový britský monarcha, syn zosnulej kráľovnej Alžbety II., bude oficiálne známy ako kráľ Karol III. Vo štvrtok to potvrdil Clarence House, sídlo doterajšieho princa Charlesa, informuje stanica Sky News.

Nový kráľ, ktorý sa celým menom nazýva Charles Philip Arthur George, si mohol vybrať z viacerých mien, približuje Sky News.

Nový britský panovník Karol III. vo štvrtkovom vyhlásení po úmrtí jeho matky, kráľovnej Alžbety II., uviedol, že dnešok je „okamihom obrovského smútku pre mňa a všetkých členov mojej rodiny“.

Karol III. vo vyhlásení zverejnenom na oficiálnom účte kráľovskej rodiny na Twitteri, vyjadril „hlboký smútok z úmrtia váženej Panovníčky a milovanej Matky“. „Viem, že jej stratu budú hlboko pociťovať (ľudia) naprieč celou krajinou a Commonwealthom, ako aj mnohí ľudia na celom svete,“ uviedol.

Počas tohto obdobia smútku a zmeny bude pre mňa a moju rodinu útechou a oporou vedomie toho, že kráľovná bola široko rešpektovaná“ a ľudia k nej pociťovali náklonnosť, píše sa vo vyhlásení.

Alžbeta II. zomrela vo štvrtok popoludní vo veku 96 rokov na škótskom zámku Balmoral.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Telefonát Trumpa a Putina sa skončil. Na tomto sa dohodli

Telefonát Trumpa a Putina sa skončil. Na tomto sa dohodli

DNES - 18:40Zahraničné

Telefonát Trumpa a Putina trval viac než hodinu a pol.

Rusko bude rokovať s Muskom o vesmírnej spolupráci s USA

Rusko bude rokovať s Muskom o vesmírnej spolupráci s USA

DNES - 17:59Zahraničné

Rusko bude v blízkej budúcnosti diskutovať s miliardárom Elonom Muskom o možnostiach spolupráce so Spojenými štátmi v oblasti vesmíru. Informoval o tom v utorok šéf Ruského fondu priamych investícií (RFPI) Kirill Dmitrijev, píše TASR

Maďarský parlament schválil novelu zákona na obmedzenie pochodov Pride

Maďarský parlament schválil novelu zákona na obmedzenie pochodov Pride

DNES - 17:45Zahraničné

Maďarský parlament schválil v utorok novelu zákona o zhromažďovaní, v zmysle ktorej budú zakázané akékoľvek zhromaždenia propagujúce homosexualitu.

Sikorski: Maďarsko s organizáciou Ordo Iuris radia vláde USA ako rozložiť Európu

Sikorski: Maďarsko s organizáciou Ordo Iuris radia vláde USA ako rozložiť Európu

DNES - 13:48Zahraničné

Podľa poľského ministra zahraničných vecí Radoslawa Sikorského existuje maďarská iniciatíva, ktorá s poľskou organizáciou Ordo Iuris radí americkej administratíve ako rozložiť Európu.

Počet obetí útoku Izraela stúpol na vyše 400, tvrdí Hamas

Počet obetí útoku Izraela stúpol na vyše 400, tvrdí Hamas

DNES - 13:40Zahraničné

Počet obetí izraelských útokov v Pásme Gazy stúpol na viac ako 400, informovalo v utorok ministerstvo zdravotníctva pod správou palestínskeho militantného hnutia Hamas.