• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 17.3.2025Meniny má Lubica
Bratislava

Polícia v Rusku rozháňala protesty proti mobilizácii

  • 18:59 25.09.2022
  • Moskva
Polícia v Rusku rozháňala protesty proti mobilizácii

Ruská polícia vystrelila v nedeľu niekoľko varovných striel, aby rozohnala protesty proti čiastočnej mobilizácii, ktoré vypukli v ruskej autonómnej republike Dagestan, uviedli miestni aktivisti.

V rámci reakcie na vyhlásenie čiastočnej mobilizácie, ktorú tento týždeň nariadil ruský prezident Vladimir Putin, zablokovali obyvatelia obce Endirej v Dagestane cesty, aby do oblasti sťažili prístup ruským úradom, uvádza nezávislá monitorovacia skupina OVD-Info.

Videá zverejnené na sociálnych sieťach okrem toho zachytávajú, ako polícia strieľa do vzduchu a potýčky medzi jej príslušníkmi a demonštrantmi.

Po tom, čo Putin ohlásil v stredu čiastočnú mobilizáciu, vypukli protesty vo viacerých častiach Ruska. Len v sobotu zadržali ruské úrady 700 ľudí na protestoch proti mobilizácii v 32 mestách, uvádza OVD-info.

Dagestan, kde väčšinu obyvateľstva tvoria moslimovia, patrí medzi ruské subjekty, z ktorých je momentálne odvádzaný najväčší počet mužov, uvádzajú pozorovatelia. Podľa aktivistov sú v rámci prebiehajúcej mobilizácie totiž povolávaní predovšetkým príslušníci ruských menšín.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Gruško: Rusko chce záruky: neutralitu Ukrajiny a odmietnutie jej členstva v NATO

Gruško: Rusko chce záruky: neutralitu Ukrajiny a odmietnutie jej členstva v NATO

DNES - 7:13Zahraničné

Rusko bude v rámci mierového riešenia konfliktu na Ukrajine požadovať, aby akákoľvek dohoda obsahovala "železobetónové" bezpečnostné záruky vrátane neutrálneho štatútu Ukrajiny, vyhlásil Alexandr Gruško.

Medvedev varuje pred vojnou, ak budú na Ukrajinu vyslané mierové jednotky NATO

Medvedev varuje pred vojnou, ak budú na Ukrajinu vyslané mierové jednotky NATO

DNES - 6:26Zahraničné

Bývalý ruský prezident a podpredseda ruskej Bezpečnostnej rady Dmitrij Medvedev varoval, že vyslanie mierových síl NATO na Ukrajinu by mohlo viesť k vojne s Ruskom.

Výčiny počasia a lesné požiare si v USA vyžiadali najmenej 37 obetí

Výčiny počasia a lesné požiare si v USA vyžiadali najmenej 37 obetí

DNES - 6:10Zahraničné

Tornáda, lesné požiare a prachové búrky, ktorý v uplynulých dňoch zasiahli viaceré štáty USA, si vyžiadali najmenej 37 obetí na životoch a desiatky zranených.

Vatikán zverejnil prvú fotografiu pápeža od hospitalizácie

Vatikán zverejnil prvú fotografiu pápeža od hospitalizácie

DNES - 6:06Zahraničné

Vatikán v nedeľu zverejnil prvú fotografiu 88-ročného pápeža Františka od okamihu, keď ho 14. februára hospitalizovali v Gemelliho klinike v Ríme s bronchitídou, ktorá neskôr prerástla do obojstranného zápalu pľúc.

Zelenskyj vymenoval nového náčelníka generálneho štábu armády

Zelenskyj vymenoval nového náčelníka generálneho štábu armády

VČERA - 20:29Zahraničné

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uskutočnil v nedeľu personálnu zmenu vo vedení ozbrojených síl.