• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 15.4.2025Meniny má Fedor
13°Bratislava

Hyundai Genesis chce byť špičkou v triede

  • 20:10 28.10.2013
  • BRATISLAVA
Hyundai Genesis chce byť špičkou v triede

Hyundai pracuje na novej limuzíne Genesis už štyri roky.

Do vývoja investoval 500 miliárd kórejských wonov, čo je asi 343 miliónov eur. Dal dokopy najlepšie zdroje a vlastnosti, aby postavil najlepšiu limuzínu v triede. Takže Genesis sa komfortom a hlučnosťou vyrovná európskej špičke. Podvozok chce najlepší v triede. Prémiovú limuzínu Genesis plánujú na kórejský trh uviesť do konca roka. Európa a ostané exportné trhy sa ho dočkajú v budúcom roku. Celkom nás to auto zaujíma.

Hyundai v roku 2009 zaviedol dizajnovú filozofiu Fluidic Sculpture, ktorú neprestajne vyvíjal, až dospela do štádia druhej evolúcie, teda presnejšie Fluidic Sculpture 2.0. Fabrika prvý krát použila Fluidic Sculpture 2.0 práve na novej limuzíne Genesis. Dizajnu dominuje šesťuholníková maska chladiča sprevádzaná modernými, no triezvymi tvarmi. V novej limuzíne kládli konštruktéri dôraz na vytvorenie optimálneho užívateľského rozhrania HMI (Human Machine Interface).

Pri konštrukcii skeletu karosérie použili ocele ultra-vysokej pevnosti, aby dosiahli väčšiu torznú a ohybovú tuhosť. Vďaka prepracovanému podvozku a použitiu vyspelých technológii sa snažili vytvoriť pre nový Genesis špičkové jazdné vlastnosti a komfort. V aute použili stabilizačný systém Advanced Traction Cornering Control (ATCC), ktorý zvyšuje stabilitu pri prejazde zákrut. V Genesise po prvý raz nasadili elektrický posilňovač riadenia s variabilným prevodovým pomerom Rack-mounted Motor Driven Electric Power Steering (R-MDPS). Hyundai na želanie pridá pohon všetkých kolies HTRAC, ktorý reguluje rozdelenie krútiaceho momentu medzi prednú a zadnú nápravu podľa podmienok na ceste.

Autor: Topspeed.sk
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Tesla predala vo Francúzsku v 1. kvartáli najmenej áut za štyri roky

Tesla predala vo Francúzsku v 1. kvartáli najmenej áut za štyri roky

9:59 01.04.2025Auto

Predaj áut amerického výrobcu elektrických vozidiel Tesla pokračoval v marci v poklese, už tretí mesiac po sebe, pričom za celý kvartál zaznamenal najnižšiu úroveň za posledné štyri roky.

Ferrari reaguje na Trumpove clá, v USA zvýši ceny

Ferrari reaguje na Trumpove clá, v USA zvýši ceny

10:49 28.03.2025Auto

Taliansky výrobca luxusných športových áut Ferrari plánuje zvýšiť ceny niektorých svojich vozidiel v USA.

Nemeckých spotrebiteľov odrádzajú od kúpy elektromobilov vysoké ceny

Nemeckých spotrebiteľov odrádzajú od kúpy elektromobilov vysoké ceny

12:39 02.03.2025Auto

Vysoké ceny sú hlavným dôvodom, prečo sa nemeckí spotrebitelia zdráhajú prejsť na elektrické vozidlá.

Ak Tesla postaví závod v Indii, bude to podľa Trumpa voči USA neférové

Ak Tesla postaví závod v Indii, bude to podľa Trumpa voči USA neférové

11:12 20.02.2025Auto

Ak spoločnosť Tesla postaví továreň v Indii, aby sa vyhla miestnym clám, bude to voči Spojeným štátom "neférové", vyhlásil americký prezident Donald Trump.

Nissan a Honda ukončili rokovania o fúzii, firmy sa dohodli na inom modeli spolupráce

Nissan a Honda ukončili rokovania o fúzii, firmy sa dohodli na inom modeli spolupráce

9:40 13.02.2025Auto

Japonské automobilky Nissan a Honda ukončili rokovania o fúzii, ktoré viedli od decembra minulého roka. Rozhodnutie potvrdili vo štvrtok obe zúčastnené strany.