• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 14.3.2025Meniny má Matilda
Bratislava

Elon Musk čelí vyšetrovaniu s spojitosti s nákupom Twitteru

  • 7:34 14.10.2022
  • Washington
Elon Musk čelí vyšetrovaniu s spojitosti s nákupom Twitteru

Miliardár Elon Musk čelí vyšetrovaniu v spojitosti s nákupom sociálnej siete Twitter za 44 miliárd dolárov. Twitter vo štvrtok zverejnil príslušné súdne dokumenty. TASR správu prevzala z agentúry Reuters.

Spoločnosť Twitter uviedla, že už celé mesiace od Muskových právnikov žiada záznamy ich komunikácie s úradmi. Právnici však dokumenty neposkytli. Twitter sa preto minulý týždeň obrátil na súd v americkom štáte Delaware, ktorý sa prípadom zaoberá, aby právnikom poskytnutie týchto dokumentov nariadil.

Twitter žalobu na Muska v štáte Delaware podal ešte v júli s cieľom zabrániť mu, aby odstúpil od svojej pôvodnej ponuky na kúpu. Tú Musk predložil v apríli, avšak v júli dohodu s Twitterom označil za neplatnú s tým, že ho táto firma údajne zavádzala ohľadne počtu falošných účtov na sieti.

Súd minulý týždeň proces na žiadosť miliardárových právnikov odročil na 28. októbra, aby Twitteru a Muskovi umožnil dokončenie kúpy.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Huawei tvrdí, že obvinenia z korupcie v Európskom parlamente berie vážne

Huawei tvrdí, že obvinenia z korupcie v Európskom parlamente berie vážne

DNES - 5:42Zahraničné

Čínsky technologický gigant Huawei v piatok uviedol, že má nulovú toleranciu ku korupcii.

Pentagón má dať možnosti na zabezpečenie prístupu k Panamskému prieplavu

Pentagón má dať možnosti na zabezpečenie prístupu k Panamskému prieplavu

DNES - 5:10Zahraničné

Pentagón má za úlohu poskytnúť dôveryhodné vojenské možnosti na zabezpečenie spravodlivého a neobmedzeného vojenského a obchodného prístupu k Panamskému prieplavu.

Rím si predvolal ruského veľvyslanca po Zacharovovej útokoch na Mattarellu

Rím si predvolal ruského veľvyslanca po Zacharovovej útokoch na Mattarellu

DNES - 5:04Zahraničné

Taliansky podpredseda vlády a minister zahraničných vecí Antonio Tajani vo štvrtok oznámil, že si predvolal ruského veľvyslanca v Ríme.

NASA: Hladina svetových morí stúpla v roku 2024 viac, než sa očakávalo

NASA: Hladina svetových morí stúpla v roku 2024 viac, než sa očakávalo

DNES - 4:35Zahraničné

Hladina svetových morí stúpla v roku 2024 viac, než sa očakávalo. Americký Národný úrad pre letectvo a vesmír to uvádza v analýze, ktorú zverejnil vo štvrtok.

Zelenskyj: Putin sa pripravuje odmietnuť návrh na prímerie

Zelenskyj: Putin sa pripravuje odmietnuť návrh na prímerie

VČERA - 21:29Zahraničné

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vo štvrtok odsúdil nejednoznačné vyjadrenia šéfa Kremľa Vladimira Putina na navrhované prímerie vo vojne na Ukrajine a označil ich za "značne manipulatívne".