Policajti po naháňačke zadržali pri Nitre ďalšiu skupinu migrantov, v aute sedeli aj deti

Policajti počas nočnej služby po naháňačke zadržali pri Nitre ďalšiu skupinu migrantov.
Približne o štvrtej hodine ráno chceli policajti z Vrábeľ zastaviť a skontrolovať vozidlo Volkswagen Sharan. Vodič na znamenia nereagoval a unikal pred policajnou hliadkou smerom na Nitru, informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre.
Na kruhovom objazde pred Nitrou zablokovali príslušníci pohotovostnej motorizovanej jednotky vjazd a rozložili zastavovací pás, cez ktorý unikajúci vodič prešiel. Ten však aj napriek prepichnutým pneumatikám vyšiel na rýchlostnú cestu R1 do pripájacieho pruhu, v ktorom zostal stáť.
V aute sa spolu s 20-ročným prevádzačom viezlo 16 migrantov, z toho tri deti. Na mieste sa nikto nezranil. Prípad na mieste prevzala vyšetrovateľka odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Nitre.

Predpoveď SHMÚ na najbližšie dni: Bude ďalej pršať?
Zopakuje sa počas najbližších dní meteorologická situácia z uplynulého týždňa?

Pondelkové počasie bude veterné. Pre ktoré okresy platí výstraha?
Na viacerých miestach na Slovensku treba v pondelok počítať so silnejším vetrom.

SHMÚ varuje pred silným vetrom a snehovými jazykmi
V pondelok bude veterno, treba si dávať pozor aj na snehové jazyky.

SHMÚ upozorňuje na výraznú zmenu počasia
Na celom území SR treba počítať s nízkymi teplotami aj so silným vetrom.

Remišová odmieta prezrádzanie údajov, vlastníctvo domu podľa nej priznal Kaliňák
Poslankyňa NR SR a šéfka parlamentného výboru pre nezlučiteľnosť funkcií Veronika Remišová tvrdí, že sa nikdy nevyjadrovala a ani neinformovala o rodinných príslušníkoch opozičných či koaličných poslancov.