Vo viacerých okresoch hrozí vo štvrtok večer a v noci poľadovica

Vo viacerých okresoch najmä na strednom a východnom Slovensku hrozí od štvrtkového večera poľadovica. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu prvého stupňa s platnosťou od 20.00 h.
Poľadovica sa môže vyskytnúť vo všetkých okresoch Prešovského kraja a v niektorých okresoch Košického, Žilinského a Banskobystrického kraja. Výstraha pred poľadovicou platí predbežne do piatka (18. 11.) 12.00 h.
„Tvorba poľadovice predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (doprava, pohyb osôb, infraštruktúra - rôzne typy vedenia),“ uviedli meteorológovia. Ako dodali, výskyt poľadovice je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

Hlas-SD navrhuje, aby registrácia združení prešla na okresné úrady
Agenda registrácie združení by mohla prejsť z ministerstva vnútra na okresné úrady v sídle kraja.

Lekárska fakulta Univerzity Komenského reagovala na výroky Petra Kotlára
Fakulta označila Kotlárové výroky za zavádzajúce a nezodpovedné.

Hnutie Slovensko hovorí o ďalších nehnuteľnostiach v Chorvátsku. Vilu tam má mať aj Fico
Hnutie Slovensko vyzvalo opozíciu na odvolávanie Kaliňáka pre vilu v Chorvátsku.

Šutaj Eštok pripúšťa predčasné voľby, ak by Národná rada SR nevedela prijať zákony
Pokiaľ by Národná rada SR nevedela prijímať prospešné zákony z dielne vlády, je debata o predčasných voľbách legitímna.

Pri tragickej nehode pod Strečnom zohral rolu alkohol, vodič kamiónu prešiel do protismeru
Pri nehode zomrel mladý muž.