Tragická dopravná nehoda: Vodič šmyk a zrážku s autobusom neprežil

Život 74-ročného muža si vyžiadala tragická dopravná nehoda, ktorá sa stala v utorok medzi obcami Košeca a Ladce v Ilavskom okrese.
Informovala o tom trenčianska krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.
Osobné motorové vozidlo Suzuki Jimmy sa dostalo v dôsledku poľadovice do šmyku, prešlo do protismeru, kde sa zrazilo s autobusom. Vodič autobusu sa snažil zabrániť pádu vozidla cez zvodidla z mosta, vyrovnával riadenie a zrazil sa s vozidlom Ford Tranzit.
„Vodič autobusu a šesť cestujúcich neutrpeli pri nehode žiadne zranenia. Vodič vozidla Ford Tranzit utrpel ťažké zranenia, mal by byť mimo ohrozenia života. Napriek snahe všetkých záchranných zložiek 74-ročný vodič vozidla Suzuki Jimmy svojim zraneniam na mieste nehody podľahol,“ doplnila Kuzmová.
Dychová skúška vodiča autobusu bola podľa nej negatívna. U vodiča Ford Tranzit nariadili odber krvi na zistenie požitia alkoholu.
„Polícia začala trestné stíhanie za prečin ublíženia na zdraví v súbehu s prečinom usmrtenia. Príčinu dopravnej nehody vyšetruje súdny znalec,“ uzavrela hovorkyňa.

Pri tragickej nehode pod Strečnom zohral rolu alkohol, vodič kamiónu prešiel do protismeru
Pri nehode zomrel mladý muž.

SKZL: Bielenie zubov je invazívny zákrok, preto patrí do rúk zubného lekára
Nesprávne alebo nadmerné používanie komerčných produktov na bielenie zubov môže viesť k ich zvýšenej citlivosti, podráždeniu mäkkých tkanív či k poškodeniu skloviny.

Cez Slovensko prechádza studený front, meteorológovia aj policajti varujú pre snežením
Najviac sa ochladilo v Prešovskom kraji.

Drucker: Študenti študujúci nedostatkové odbory môžu získať štipendium
Študenti, ktorí sa na vysokých školách rozhodnú študovať odbory a programy, kde najviac chýbajú odborníci môžu získať štipendium.