• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 15.3.2025Meniny má Svetlana
Bratislava

Najnovší prieskum favorizuje Hlas a Smer, do parlamentu by sa nedostali ĽSNS a Za ľudí

  • 6:03 25.11.2022
  • Bratislava
Najnovší prieskum favorizuje Hlas a Smer, do parlamentu by sa nedostali ĽSNS a Za ľudí

Zber dát pre prieskum sa konal od 8. do 11. novembra na reprezentatívnej vzorke 1000 respondentov.

Ak by sa voľby do Národnej rady (NR) SR konali v novembri, vyhrala by ich strana Hlas-SD so ziskom 19,5 percenta hlasov. Druhý by bol Smer-SD so 16 percentami, tretie Progresívne Slovensko by malo 11,5 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO pre reláciu TV Joj Na hrane.

Do Národnej rady SR by sa dostala aj SaS s podporou 10,8 percenta. OĽANO by podľa prieskumu získalo 7,5 percenta hlasov. Za ním by skončila Sme rodina s podporou 6,9 percenta voličov. Do parlamentu by sa dostala aj Republika so ziskom 6,3 percenta hlasov a KDH s podporou 6,1 percenta voličov.

Pred bránami parlamentu by ostala SNS so ziskom 4,2 percenta, tiež Aliancia so ziskom 2,6 percenta hlasov. Do NR SR by sa nedostali ani ĽSNS a Za ľudí, získali by po 1,9 percenta hlasov. Viac ako jedno percento by získali ešte Maďarské fórum (1,8 percenta) i Dobrá voľba a Umiernení (1,5 percenta).

Pod hranicou jedného percenta by sa ocitli Národná koalícia/Nezávislí kandidáti (0,7 percenta), Spolu – občianska demokracia (0,4 percenta), Život – národná strana (0,3 percenta) a Strana moderného Slovenska (0,1 percenta).

Hlas-SD by podľa výsledkov prieskumu získal v parlamente 35 mandátov, Smer-SD 29. Progresívne Slovensko by obsadilo 20 stoličiek, SaS o jednu menej. Za nimi nasledujú OĽANO s 13 mandátmi, Sme rodina s 12 mandátmi, Republika a KDH by obsadili po 11 stoličiek.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Drucker: Študenti študujúci nedostatkové odbory môžu získať štipendium

Drucker: Študenti študujúci nedostatkové odbory môžu získať štipendium

DNES - 10:17Domáce

Študenti, ktorí sa na vysokých školách rozhodnú študovať odbory a programy, kde najviac chýbajú odborníci môžu získať štipendium.

SHMÚ varuje: V týchto okresoch hrozí povodeň

SHMÚ varuje: V týchto okresoch hrozí povodeň

DNES - 9:18Domáce

V troch okresoch platia výstrahy.

Pod Strečnom došlo k vážnej nehode

Pod Strečnom došlo k vážnej nehode

DNES - 7:24Domáce

Na mieste zasahujú všetky záchranné zložky.

Hrabko: Poslanci Migaľa nevedia čo chcú, ale budú na tom trvať

Hrabko: Poslanci Migaľa nevedia čo chcú, ale budú na tom trvať

DNES - 7:17Domáce

Cieľ premiéra Roberta Fica dosiahnuť, aby sa parlamentná podpora vládnej koalície blížila k pôvodnému počtu 79 poslancov, komplikuje neschopnosť poslancov okolo Samuela Migaľa jasne definovať svoje podmienky a ciele.

ÚDZS sa rezolútne ohradzuje voči vyjadreniam splnomocnenca Kotlára

ÚDZS sa rezolútne ohradzuje voči vyjadreniam splnomocnenca Kotlára

VČERA - 17:37Domáce

Tvrdenia, že patológovia a súdni lekári zamlčiavali dôvody úmrtia počas pandémie, považuje ÚDZS za zavádzajúce a lživé.