Cestovanie v čase je možné. NASA vysvetľuje ako

Vedci tvrdia, že cestovanie v čase je možné.
Pred pár dňami samozvaný cestovateľ v čase tvrdil, že pozná výsledok majstrovstiev sveta vo futbale v roku 2022. Tie sú v súčasnosti však len v počiatočnej fáze. V zdieľanom videu tvrdil, že Brazília porazí francúzsko a stane sa víťazom. Po tejto správe sa zdvihlo mnoho pochybovačných obočí.
NASA však vysvetlila, že v skutočnosti všetci cestujeme v čase.
Vysvetľuje to na experimente, ktorý má ukázať, že čím rýchlejšie cestujete, tým pomalšie zažívate čas. Zahŕňalo to hodiny merajúce čas na zemi a hodiny merajúce čas na palube lietadla, ktoré sa pohybovalo v rovnakom smere ako sa Zem otáča.
Keď lietadlo dokončilo svoju cestu okolo zemegule, vedci zistili, že hodiny v lietadle prešli časom o niečo pomalšie ako hodiny na zemi. Kvôli týmto rovnakým časovým dilatačným efektom bol astronaut Scott Kelly po 1 roku strávenom vo vesmíre na nízkej obežnej dráhe ISS technicky o 0,01 sekundy mladší ako jeho dvojča Mark, ktorý zostal na Zemi, píše slashgear.com.
NASA to uzatvorila:
“Áno, cestovanie v čase je skutočne skutočná vec. Ale nie je to úplne to, čo ste pravdepodobne videli vo filmoch. Za určitých podmienok je možné zažiť plynúci čas inou rýchlosťou ako 1 sekunda za sekundu. A existujú dôležité dôvody, prečo musíme pochopiť túto reálnu formu cestovania v čase."
Nie sme v bode, v ktorom by sme mohli poskakovať o týždne dopredu – bez ohľadu na to, aký je cestovateľ v čase na majstrovstvách sveta, vysvetľuje portál ladbible.com.

Zdravotníci varujú: 24 vírusov, ktoré môžu spustiť ďalšiu pandémiu
Britskí zdravotníci zverejnili zoznam potenciálnych patogénov, ktoré môžu viesť k vzniku ďalšej pandémie. Viaceré z nich sú už v obehu.

Poľskí vedci vyvíjajú robota, ktorý mapuje lesy a zbiera aj kliešte
Medzinárodný vedecký tím, ktorého súčasťou sú odborníci z poľských univerzít, pracuje na vývoji robota určeného na mapovanie lesov.

Tieto bylinky v sebe skrývajú liek na Alzheimerovu chorobu
Dve bylinky môžu skrývať kľúč k liečbe demencie.

Takto sa dá zarobiť 5000 eur za ležanie v posteli
Dobrovoľníci dostanú tisíce eur za 10 dní ležania v špeciálnej posteli.

ISS zaznamenala míľnik, Zem obehla už 150.000 krát
Medzinárodná vesmírna stanica (ISS) dosiahla v utorok významný míľnik, keď dokončila svoj 150-tisíci obeh okolo Zeme.