Za pád vlády chce hlasovať aj koaličný poslanec. Kollár nevie, kto ešte bude chcieť vládnuť so SaS

Mimoriadna schôdza Národnej rady (NR) SR k návrhu na vyslovenie nedôvery vláde z dielne SaS bude zrejme vo štvrtok 8. decembra. Predpokladá to predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár.
„Doteraz bol chaos na vláde, keď z tej vlády SaS odišla, máme ho tu. Je to strana, ktorá má potrebu povaliť každú vládu a potom prinášať chaos,“ vyhlásil Kollár. Dodal, že nevie, kto bude ešte chcieť ísť s SaS do vlády, keď každú povalí.
Uviedol tiež, že sa ešte bude rozprávať aj s poslancom Sme rodina Martinom Borguľom, ktorý avizoval hlasovanie za pád vlády. Kollár sa ho chce spýtať na jeho postoj a či je možné ho ešte zmeniť. Vysvetlil, že Borguľa mal výhrady voči ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi (OĽANO) a mrzelo ho, že ostal vo funkcii.
V súvislosti s termínom rokovania uviedol, že sa ešte poradí s partnermi, ale vidí to na štvrtok.

Hlas-SD navrhuje, aby registrácia združení prešla na okresné úrady
Agenda registrácie združení by mohla prejsť z ministerstva vnútra na okresné úrady v sídle kraja.

Lekárska fakulta Univerzity Komenského reagovala na výroky Petra Kotlára
Fakulta označila Kotlárové výroky za zavádzajúce a nezodpovedné.

Hnutie Slovensko hovorí o ďalších nehnuteľnostiach v Chorvátsku. Vilu tam má mať aj Fico
Hnutie Slovensko vyzvalo opozíciu na odvolávanie Kaliňáka pre vilu v Chorvátsku.

Šutaj Eštok pripúšťa predčasné voľby, ak by Národná rada SR nevedela prijať zákony
Pokiaľ by Národná rada SR nevedela prijímať prospešné zákony z dielne vlády, je debata o predčasných voľbách legitímna.

Pri tragickej nehode pod Strečnom zohral rolu alkohol, vodič kamiónu prešiel do protismeru
Pri nehode zomrel mladý muž.